Раз на тиждень ми відправляємо для вас дайджест з найкращими публікаціями

Загальний опис

ВИД ЗАКЛАДУ - Клуб/гурток

Шкільні служби порозуміння – (ШСП) – це осередки в школах, у яких старшокласники допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом та налагоджують безпечну атмосферу. Для цього вони проходять навчання та використовують в роботі відновні практики – медіацію, коло прийняття рішень та ін.
Діяльність ШСП базується на принципах відновного підходу:
Конфлікт – це потенціал для особистісного росту та розвитку відносин.
Повага до особистості, віра в її здатність вирішувати конфлікти у найкращий для себе спосіб – учасники конфлікту активно залучені до процесу обговорення та самостійно приймають рішення щодо подальших дій. Медіатор в цьому випадку не є суддею або порадником, а лише допомагає сторонам порозумітися і прийняти рішення.
Відповідальність у відносинах та стосовно інших. Відповідальність – дія по виправленню наслідків. Процес переговорів побудовано таким чином, щоб учасники конфлікту мали можливість зрозуміти один одного, усвідомити власні вчинки та їх наслідки, тобто власну відповідальність. Атмосфера довіри і поваги сприяє тому, що учасники більш охоче беруть на себе зобов’язання щодо виправлення ситуації або відновлення відносин.
Віра в кожну особистість та її здатність змінюватися – вирішення конфлікту за участю медіатора побудовано як процес переговорів партнерів, а не суперників. Це сприяє засвоєнню учнями іншої конструктивної моделі розв’язання конфліктів, яку вони зможуть використовувати в майбутньому.
Принципи відновного підходу втілюються у конкретних методиках вирішення конфліктів, які дістали назву відновник практик. До них, зокрема, відносяться медіація однолітків і кола прийняття рішень, які використовуються в діяльності ШСП.


Вікові групи

Старша школа (15 - 18 років)


Атестат державного зразка

Школа не надає державний атестат


Залишити відгук

0/2000 символів використано

Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.

Адреса

м. Київ, бульвар Лесі Українки, 21а

+38(044)537-10-07

http://safeschools.com.ua

https://www.facebook.com/NGO.IPCG/?hc_ref=...


Карта


Дописи
Події