З 6 по 25 червня команда School Navigator опитала приватні школи Києва та передмість щодо їх роботи після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну та їх планів на вересень поточного року. Розповідаємо деталі.

З 224 шкіл ми отримали відповіді від 131. Одна з причин відсутності відповідей – на жаль, закриття закладів.

Закінчення навчального року 2021/22

117 шкіл закінчували навчання онлайн, офлайн працювали 4 школи. До закінчення навчального року закрилось 10 шкіл. 94 школи не вийшли з нами на зв’язок. 

Літо 2022 року

Далі ми поцікавилися, чи планують школи літню активність. Загалом 68 шкіл з опитаних вже запустили чи планують ініціювати літні табори. З них 56 запустились фізично в Україні, 3 табори запустились за кордоном, 2 табори працюють онлайн, 10 таборів іще визначаються з форматом. 

Деякі зі шкіл запустили одразу декілька форматів. Інформацію про табори ми публікуємо у наших соціальних мережах:
телеграм https://t.me/SchoolNavigatorParents
фейсбук https://www.facebook.com/SchoolNavigatorService та
інстаграм https://www.instagram.com/school_navigator_service/ 

Початок навчального року 2022/23

Найболючіше питання для всіх власників приватних шкіл наразі – чи відкриватись офлайн у вересні. 

55 шкіл запевнили нас, що відкриються у вересні в офлайн-форматі.
40 шкіл готують обидва формати.
Жодна школа не перейшла на виключно онлайн-викладання. 

5 шкіл вже прийняли рішення зачинити свої двері на навчальний рік 2022/23.

Як ви вже знаєте, умовою відкриття школи офлайн є наявність бомбосховища, яке відповідає вимогам. Приватні школи, які планують відкритися онлайн, або мають облаштоване бомбосховище в приміщенні закладу або домовилися про користування укриттям, що знаходиться поряд. 

Деякі школи облаштували укриття інтерактивними дошками й столами зі стільцями для проведення навчання. В інших укриття перетворилося на ігровий простір.

Наразі КМДА разом з іншими органами управління приймають багато рішень, у тому числі про офіційний дозвіл на запуск офлайн-навчання та правила облаштування бомбосховищ

Отже, до вибору офлайн-школи на навчальний рік 2022/23 додався ще один фактор, який вирішує майже все, – наявність укріпленого бомбосховища.

Ми вже склали добірку з літніми таборами, чекайте від нас найближчим часом допис зі школами, які працюватимуть у 2022/23 навчальному році. 

Джерело School Navigator

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram