У Ріо-де-Жанейро завершилась Міжнародна математична олімпіада. Цей турнір щорічно проводиться серед школярів старших класів, щоб порівняти знання учнів різних країн. Вперше таке змагання відбулося в 1959 році в Румунії за участю семи держав, однак в останні роки в олімпіаді беруть участь представники понад 100 країн.

У 2017 турнір зібрав рекордне представництво – 615 учасників із 111 країн. Цього року олімпіада проходила в Бразилії і тривала три дні. За правилами учасники щодня отримували по три завдання, на рішення кожного з яких надавалося приблизно півтори години. 

В результаті перші місця зайняли три учня з В'єтнаму, Ірану і Японії. У командному заліку переможцем стала Південна Корея, друге місце зайняв Китай, а третє – В'єтнам. Українська команда у складі шести школярів посіла загальне 14 місце.  

При цьому Антон Тригуб завоював золоту медаль – ними нагороджують 36 найкращих учасників. У загальному рейтингу він став 13-м. В минулому році Антон вигравав бронзу, а в 2015-му – срібло. Решта наших учасників вибороли в Ріо два срібла, дві бронзи і похвальну грамоту.