Ініціатива під назвою Український глобальний університет (Ukrainian Global University, UGU) спрямована на те, щоб об’єднати найкращі освітні заклади світу для підтримки українців.

Київ, – 29 березня, 2022. Український уряд, освітні заклади та громадські організації об’єднали зусилля, щоб заснувати Український глобальний університет (Ukrainian Global University, UGU). Це глобальна мережа, що об’єднує найкращі світові освітні заклади. UGU є неприбутковою ініціативою, що має на меті надати доступ для українських студентів, стипендіатів, науковців та викладачів до навчальних закладів по всьому світу, а також нових стипендій та програм постдокторантури.

Ініціатива передбачає, що переміщені студенти, науковці та стипендіати не будуть покинуті. Вона також підтримує тих, хто бажає навчатися або проводити дослідження за кордоном з подальшою перспективою повернення додому та відбудови України. Головна мета UGU – подолати руйнівні наслідки російської агресії в Україні та залучити провідний світовий досвід для побудови нової України як гордого члена світової спільноти вільних і демократичних націй.

Ініціатива була створена за підтримки Офісу Президента України та заснована консорціумом провідних українських освітніх закладів та організацій, а саме Київською школою економіки, організацією Ukraine Global Scholars, Українським католицьким університетом, програмою Emerging Leaders Program в Стенфордському університеті, Асоціацією «Професійний уряд», технологічним університетом SET University та Київським академічним університетом. Ініціативу також схвалили Міністерство освіти і науки України та Посольство України в США.

«Інтеграція України в світовий освітній простір була і залишається одним із ключових пріоритетів нашої держави. Зараз українські школярі, студенти, викладачі, науковці, які зазнали нищівних втрат внаслідок військової агресії Російської Федерації потребують підтримки! Інвестуючи в освітній потенціал ми, спільно з провідними університетами світу та України, інвестуємо в майбутнє! Започаткування Українського Глобального Університету – це заклик до всієї освітньої світової спільноти підтримати українських школярів, студентів, науковців в отриманні якісної освіти. Ці люди, повернуться в Україну, щоб відбудовувати її після війни, маючи за спиною освіту світового рівня», – зазначила Ольга Будник, радниця – уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту.  

Наразі команда UGU зосереджена на налагодженні особистих та інституційних партнерств зі школами, вищими навчальними закладами та дослідницькими центрами по всьому світу, які будуть готові розглядати заявки на середньо- і довгострокові програми від українців та спонсорувати низку студентів, науковців та дослідників. Деталі та умови узгоджуються з кожною установою-партнером окремо, але всі партнери повинні підписати відкритий меморандум з UGU, який визначає спільні цінності та принципи. Заявки на партнерство можна подавати на https://uglobal.university/

Десятки провідних університетів світу вже підтримали ініціативу: «Стенфорд усвідомив важливість створення нових освітніх програм для українців шість років тому, коли ми створили Ukrainian Emerging Leaders Program. Випускники цієї програми вже внесли значні зміни для покращення України. Я підтримую UGU і звертаюся до всіх інших університетів світу з закликом підтримати українських студентів і науковців», – сказав Майкл Макфол, професор політології Стенфордського університету, директор Інституту міжнародних досліджень Фрімена Споглі.

«Університет Париж 1 Пантеон-Сорбонна має давню традицію солідарності з науковцями та студентами в еміграції. Для нас особливо важливо, що UGU заснували українські науковці, які нині борються не лише за суверенітет своєї країни, а й за наші спільні європейські цінності. Ми продовжимо надавати нашу підтримку після закінчення війни, коли українці повернуться, щоб відбудовувати свою країну», – сказала Крістін Но-Ледюк, президент Університету Париж 1 Пантеон-Сорбонна.

Щоб максимізувати зусилля ініціативи UGU, команда створює мережу волонтерів. Випускники та представники навчальних закладів з усього світу можуть приєднатися до команди UGU та допомогти під'єднати більше інституцій до мережі. Вони можуть стати послами UGU у своїх школах, коледжах, університетах або звернутися до адміністрації будь-яких установ по всьому світу, щоб ініціювати процес встановлення їхнього партнерства з UGU. 

Якщо українські студенти або науковці бажають стати учасниками UGU, вони можуть скористатися спрощеним процесом подачі заявки на сайті UGU. Після цього вони матимуть пройти повний або спрощений процес подачі заявки до будь-якого навчального закладу, зазначеного на платформі, щоб збільшити свої шанси на вступ.

UGU також співпрацює з онлайн-програмою для вивчення мов DuoLingo, щоб українці могли безплатно складати тести з англійської мови та отримувати сертифікати, де б вони не знаходилися. Обов’язковою умовою для участі у програмі для всіх студентів є повернення в Україну після завершення навчання або дослідження, щоб допомогти відновити країну після війни. 

Поки в Україні ще триває війна, українські університети та інші навчальні заклади вже дбають про шляхи якнайшвидшої відбудови країни, коли прийде перемога. Українські учасники ініціативи UGU отримають доступ до якісної освіти та можливість проводити дослідження за кордоном, а після цього зможуть застосувати свої здобуті знання та навички у рідній країні. У майбутньому команда UGU планує започаткувати стажування та програми в Україні, які дозволять учасникам швидко реінтегруватися та внести свій внесок у відбудову країни після повернення.

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram