Нобелівську премію у різних галузях вручають вже 120 років поспіль, і цей рік попри всі складнощі не став винятком. 

Тож 4 грудня в UNIT.City відбудеться п'ята препаті, присвячена врученню Нобелівської премії під назвою Nobilitet. Протягом дня провідні українські науковці й освітяни розповідатимуть найважливіше про Нобелівську премію 2021 у форматі FAQ: кому, за що, а головне – чому її вручають.

Учасники зможуть прослухати шість лекцій від найкращих спікерів, які професійно розуміються на відкриттях та досягненнях у різних галузях. Цього разу будемо говорити про те:

  • Чому життя – це біль, як вчені зуміли дослідити природу холоду, жару й навіть дотику та як відкриття цьогорічних лауреатів з фізіології й медицини може докорінно змінити світ фармацевтики (Нобелівська премія з медицини та фізіології).
  • Що поєднує кліматичні зміни та хаос, який прогноз чекає на нашу планету та чи варто вже пакувати валізи й летіти на Марс (Нобелівська премія з фізики).
  • Як люди навчилися формувати молекули за допомогою органокаталізу (Нобелівська премія з хімії). 
  • Як жити далеко від Африки, але створювати літературний континент (Нобелівська премія з літератури).
  • Як ми працюємо і як праця визначає наше життя (премія імені Альфреда Нобеля з економіки).

І, нарешті, про те, чому так важливо говорити про захист свободи слова та вираження поглядів. А також про те, як саме вони впливають на розвиток демократії (Нобелівська премія миру).

Ви почуєте шість лекцій від найкращих спікерів, які фахово розуміються на відкриттях та досягненнях у таких галузях, як фізика, хімія, фізіологія та медицина, захист миру, економіка та література.
 
ОЛЕКСІЙ БОЛДИРЄВ
Кандидат біологічних наук, науковий співробітник Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України, доцент кафедри молекулярної біології та біофізики Київського академічного університету, популяризатор науки, засновник проєкту «Моя наука».
 
КАТЕРИНА ТЕРЛЕЦЬКА
Докторка фізико-математичних наук, завідувачка лабораторії математичних наук НЦ МАНУ, науковий співробітник ІПММС НАН України. Лауреатка ІІ української премії L’ORÉAL – ЮНЕСКО «Для жінок у науці». Популяризаторка науки в проєкті «Дійсна наука» та виданні «Дзеркало тижня».
 
БОГДАНА РОМАНЦОВА
Літературна критикиня, літературознавиця, публіцистка, редакторка видавничих проєктів у видавництві «Темпора». Членкиня журі премії Президента України, стипендії Президента України, авторка видань «ЛітАкцент року», «Книжка року Espreso». 
 
ІГОР КОМАРОВ
Доктор хімічних наук, професор, директор Інституту високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Популяризатор науки.
 
ЄГОР БРАЙЛЯН
Історик та журналіст-міжнародник, співпрацює з інформагентством Міноборони «АрміяInform», учасник воркшопу з глобальної історії в Оксфорді 2018 року.
 
Цьогоріч через карантин кількість квитків у форматі офлайн буде обмеженою. За наявності офлайн-квитка ви можете відвідати захід та вечірку, а також отримати фірмову футболку Nobilitet у подарунок. Для тих, хто не встигне або не матиме змоги відвідати захід у реальному часі, є можливість придбати онлайн-квиток, з яким можна переглянути лекції у прямому етері або ж у записі в будь-який зручний час. 

Деталі заходу та реєстрація за посиланням https://nobilitet.com/. Всім читачам «Освіта Нова» надається знижка за промокодом OSVNV2021.

Nobilitet – це ініціатива, створена для популяризації науки. Спочатку проєкт фокусувався на відкриттях, що отримали Нобелівську премію. Однак нині ініціатива сприяє поширенню спектра знань, що ґрунтуються на досягненнях науки, можливостях інтелекту, вірі у прогрес та гуманізмі.

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram