Програма ООН із відновлення та розбудови миру запрошує всіх небайдужих громадян України взяти участь в онлайн-хакатоні Hack for Locals 3.0: «Спільно проти насильства», який відбудеться 26–28 листопада 2021 року.

Про Hack for Locals 3.0

Hack for Locals – це щорічний хакатон для розвитку безпечних громад в Україні. З року в рік напрям пошуку рішень змінюється, і цьогоріч його присвячено Глобальній ініціативі «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Згідно з офіційною статистикою, найбільше від насильства потерпають саме жінки та дівчата як у світі, так і в Україні, приміром, близько 90% людей, які зазнали домашнього насильства в Україні, – це жінки.

Цьогоріч учасникам Hack for Locals 3.0 пропонують спрямувати сили на пошук рішень для запобігання і протидії різним проявам насильства. Долучитися до хакатону можуть усі охочі – розробники та дизайнери, маркетологи та підприємці, студенти та управлінці, представники влади й ентузіасти громадянського суспільства. До участі буде запрошено як окремих учасників, так і команди. 

Три найкращі проєкти отримають грантову підтримку на реалізацію ідей у розмірі до 15 000 доларів США та будуть реалізовуватись у партнерстві з громадами Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Як взяти участь

  1. Зареєструватися на подію за посиланням: гуртом чи індивідуально. У першому випадку ви можете вирушити на хакатон із вже сформованою ідеєю та командою змінотворців. У другому – сформувати команду безпосередньо на заході або долучитися до вже існуючої.
  2. 26 листопада 2021 р. приєднатися до онлайн-зустрічі у будь-якому зручному місці зі стабільним інтернет-зв'язком і встановленими програмами Slack та Zoom.
  3. За наступні 48 годин створити проєкт та презентувати його журі. Працювати можна самостійно або разом із однодумцями.

Участь у заході є безоплатною. Реєстрація для участі в хакатоні триватиме до 21 листопада 2021 року включно і є обов'язковою для всіх учасників.

Яким темам мають бути присвячені проєкти

  1. Безпека вдома: ідеї та рішення, спрямовані на запобігання та протидію домашньому насильству.
  2. Безпека у громаді: інноваційні рішення, які допоможуть зробити наші міста і села вільними від проявів насильства у місцях соціальної активності громадян.
  3. Безпека у суспільстві: пропозиції миротворчих практик й методик роботи з конфліктами в різних сферах життя, а також ініціативи, які сприятимуть поширенню культури згуртованості та миру у громадах. 

Проєкти учасників можуть бути як технологічними (застосунки, програми, платформи, пристрої тощо), так і просвітницькими (медіакампанії, фото- та відеопроєкти, подкасти, креативні цифрові рішення тощо).

Що отримують переможці

Три проєкти-переможці отримають грантову підтримку на реалізацію своїх ідей від Програми ООН із відновлення та розбудови миру, підтримку в складанні грантової заявки, менторську допомогу від організаторів та інші цінні призи від партнерів. 

Сума гранту надаватиметься до 15 000 доларів США залежно від ідеї та географії проєкту.

Дізнатися більше про онлайн-хакатон Hack for Locals 3.0 та зареєструватися можна за посиланням: https://hackforlocals.org/ 

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram