Психолог Михайло Лабковський на своїй сторінці в Фейсбуці поділився порадами для батьків, як виховати дитину з високою самооцінкою.

1. Приймати такою, як є

Дитина повинна відчувати, що її приймають такою, яка вона є. Вона для батьків — не тягар, не поламані надії та не можливість реалізувати власні амбіції.

А це означає, що танцювати навколо оцінок, уроків і досягнень у гуртку не потрібно. Ставтеся спокійно до її навчання. Не треба влаштовувати сімейне свято, якщо у неї п’ятірки з усіх предметів, і не треба розігрувати трагедію, якщо у неї двійка або трійка. Вона повинна чітко усвідомлювати: її приймають і люблять ПРОСТО ТАК.

2. Правильно хвалити

Не треба використовувати похвалу як мотивацію. У дитини не має скластися відчуття, що мама її обійме за золоту медаль, а тато поцілує тільки за вимитий посуд. 

Батьки, які все роблять правильно, але водночас не люблять себе, не зможуть виховати впевнену в собі дитину.

Дитина допомогла вам із хатньою роботою? Можна їй просто подякувати. Вона отримала хорошу оцінку? Розділіть із нею її ж радість. 

Не треба скупитися на похвалу загалом. Нехай знає, що ви її любите і цінуєте. Дивіться пункт перший — не за щось, а ПРОСТО ТАК. 

3. Бути поруч, якщо дитині важко і погано

Якщо вона переживає, не треба говорити «сам винен», «а не треба було дружити з тим хлопчиком» або «а треба було краще готуватися». 

4. Ніколи ні з ким не порівнювати

Навіть якщо порівняння — на її користь. 

У дитини взагалі не має бути звички заглядати у чужу тарілку. Вона має бути зосереджена на тому, яка вона сама собою, а не на тому, яка вона порівнюючи з іншими.

5. Самі батьки мають мати високу самооцінку

Батьки, які все роблять правильно, але водночас себе не люблять, не зможуть виховати впевнену в собі дитину. 

Якщо мама каже доньці: «Ти у мене найкрасивіша», але водночас при ній обговорює свій власний ніс і целюліт, нічого не вийде. 

Читайте також
8 простих занять для підвищення в дітей самооцінки

8 простих занять для підвищення в дітей самооцінки

Як батьки можуть дитині допомогти вирішити проблеми із самооцінкою
25.10.2018 0
Тест на самооценку ребенка

Тест на самооценку ребенка

Психологический тест на самооценку и восприятие себя в обществе
01.03.2019 0

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram