Італійський вчитель Чезаре Ката зі школи Polo Scolastico Paritario Don Bosco в приморському місті Фермо у 2015 році опублікував у Фейсбуці домашнє завдання своїм учням і став відомим на весь світ. Перелік з 15 завдань провідні онлайн-ресурси переклали на багато мов. Ті завдання й досі актуальні, і не тільки для школярів, але й для дорослих.

 1. Гуляйте вранці берегом моря у повній самоті – дивіться на відблиски сонця на воді й думайте про те, що робить вас щасливим.
   
 2. Намагайтеся використовувати нові слова, які ви вивчили цього року. Що більше ви зможете сказати, то цікавіше ви зможете думати, а що більше у вас буде думок, то вільнішим ви будете.
   
 3. Читайте! Багато! Скільки зможете. Та не тому, що ви зобов’язані це робити. Читайте тому, що літо надихає на мрії та пригоди, а читання – це як злет. Читайте, бо це найкраща форма спротиву (за порадами, що краще читати, приходьте до мене).
   
 4. Уникайте всього, що приносить вам негатив та відчуття порожнечі (речей, ситуацій та людей). Шукайте натхнення і друзів, які вас збагачують, які розуміють вас і цінують такими, які ви є.
   
 5. Якщо ви відчуваєте смуток і страх, не хвилюйтеся: літо, як і будь-яка інша чудова річ у житті, може збентежити душу. Ведіть щоденник, описуйте те, як почуваєтеся (а у вересні, якщо схочете, ми почитаємо це разом).
   
 6. Танцюйте й не соромтеся нічого. Будь-де: хоч на танцполі, хоч у власній кімнаті на самоті. Літо – це танок, і нерозумно не взяти в цьому участі.
   
 7. Хоча б раз зустріньте схід сонця. Стійте мовчки й глибоко дихайте. Закрийте очі та відчуйте вдячність.
   
 8. Багато займайтеся спортом.
   
 9. Якщо зустрінете того, хто вам дуже сподобається, скажіть про це йому чи їй так красиво й переконливо, як тільки зможете. Не бійтеся, що вас не зрозуміють. Коли нічого не вийде – значить, не судилося, а якщо вас зрозуміють і підуть назустріч, то це літо ви проведете разом і це буде вашим золотим часом. У разі невдачі – повертайтеся до пункту 8.
   
 10. Перечитайте конспекти наших уроків: порівняйте все, про що ми читали, з тим, що відбувається у вашому житті.
   
 11. Будьте такими ж щасливими, як сонячне світло, і такими ж вільними й невгамовними, як море.
   
 12. Будь ласка, не сваріться. Будьте ввічливими та добрими.
   
 13. Дивіться гарні фільми із глибокими емоційними діалогами, якщо можете, англійською, аби водночас покращити свою англійську й розвивати свою здатність відчувати та мріяти. Нехай кіно не закінчується для вас фінальними титрами, проживайте його знову та знову, долучіть його до досвіду цього літа.
   
 14. Літо – це магія. У мінливому сонячному світлі ранку і гарячими літніми вечорами мрійте про те, яким має бути та як повинне скластися життя. Зробіть усе, що від вас залежить, щоби ніколи не здаватися на шляху до мрії.
   
 15. Будьте хорошими.

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram