28 жовтня стартував другий сезон всеукраїнської акції «Живі письменники», який організовує Український інститут книги у партнерстві з «Простором української дитячої книги “BaraBooka”», НЦ «Мала академія наук України» та продакшном «Videohead». Відео першого сезону дивіться за посиланням.

Проєкт «Живі письменники» покликаний популяризувати читання серед учнів початкових класів. Проєкт має на меті продемонструвати, що твори української літератури цікаві, актуальні й охоплюють проблематику сьогодення, адже багато письменників, твори яких вивчають у школі — сучасники. Вони розповідають не про «архаїзми», а про нашу дійсність. Акція сприяє використанню digital-інструментів у навчанні, пропонує вчителям і батькам сучасний ефективний підхід, щоб привернути увагу дітей до літератури. Також «Живі письменники» допоможуть розвивати у школярів навички та цінності для формування гармонійної особистості.

Другий сезон «Живих письменників» складатиметься із 10 коротких відео. У них письменники розкажуть про своє дитинство, героїв власних книжок та історії їх створення, а також прочитають уривки творів. Учні зможуть не лише познайомитися із цікавими книгами сучасних авторів, а й побачити, хто живе «за палітуркою». Зокрема, який мають вигляд та як спілкуються письменники, який у них досвід та характери.

Цього разу героями роликів стали такі дитячі письменники:

  • Катерина Єгорушкіна
  • Марина Павленко
  • Катерина Міхаліцина
  • Зірка Мензатюк
  • Олеся Мамчич
  • Наталка Малетич
  • Оксана Кротюк
  • Анатолій Качан
  • Валентина Вздульська
  • Юрко Бедрик

Для того, щоб ці інтерактивні матеріали, які перебувають у вільному доступі, принесли якомога більше користі, експерти акції підготували «Помічника вчителя». Це методичні рекомендації, які допоможуть педагогам ефективно підготуватися до занять, запропонувати дітям різні варіанти взаємодії з отриманою інформацією. Вправи та ігри в методичці стосуватимуться перевірки уважності, розвитку уяви, вмінню аналізувати тощо. І, попри те, що мова передусім про знайомство з дитячою художньою літературою, матеріали стануть у пригоді на різних заняттях: з математики, пізнання світу, читання, образотворчого мистецтва. Всі рекомендації щодо варіантів використання відео будуть наявні у методичці «Помічник вчителя».

«Друга частина проєкту «Живі письменники» має підзаголовок «Пізнавай», адже разом з авторами, вчителями, нашою дитячою авдиторією пізнаємо дивовижні літературні світи та проживаємо неймовірні пригоди. Наша команда закликає вчителів початкової школи активно користуватися матеріалами проєкту для інтегрованих уроків, а також ділитися своїми враженнями у соцмережах. Саме завдяки вчительському фідбеку ми зможемо зробити цей проєкт ще цікавішим.  «Живі письменники» схожі на багатокутник: сприяють формуванню непідробної зацікавленості до навчання в цілому, дають стимул для розвитку уяви, творчого мислення, комунікаційних навичок», — зазначила начальниця відділу промоції читання УІК Анастасія Євдокимова.

Відео будуть опубліковані на офіційних сторінках акції «Живі письменники» та УІК у ютубі та фейсбуці разом із посиланням на методичні матеріали.

Нагадаємо, що перший сезон акції розпочався цьогоріч 30 січня та складався із 10 відео, які зібрали близько 100 тис. переглядів. До проєкту долучилися письменники  Галина Ткачук, Володимир Рутківський, Мар'яна Савка, Сашко Дерманський, Леся Воронина, Іван Андрусяк, Галина Малик, Григорій Фалькович, Таня Стус та Галина Вдовиченко. Дивіться всі відео за посиланням. А нижче вже перше відео з Оксаною Кротюк з другої частини проєкту. Під відео посилання на матеріали для інтегрованих уроків.

 

 

Методичні матеріали для роботи на уроці: http://shorturl.at/bABPU

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram