Ми з вами зараз переживаємо непрості часи, які, безсумнівно, увійдуть в історію. В один день ми «увімкнули» режим карантину і тотально переглянули свої плани на найближче майбутнє.

Зараз ми переживаємо не тільки карантин, а ще й стрес через передчуття тяжких подій, і це абсолютно нормальна реакція на таку ситуацію. Страх – це соціальна емоція, яка може розповсюдитись подібно до вірусу, підкорюючи тисячі людей. Ми зібрали для вас лаконічні дієві поради, як зберегти психологічне здоров’я в час, який випробовує нас на міцність. 

Не метушіться

Насамперед треба просто заспокоїтись. Зупинитись, зробити декілька глибоких вдихів і  замінити хаотичний потік думок на позитивно спрямований. Панічна метушня відбирає час і відволікає від дійсно потрібних реальних дій. Позитивні думки підсилять імунітет, такий потрібний зараз. Спокійно та впевнено складіть свій план задач на найближчий час, включаючи як побутові, так і робочі аспекти.

Сядьте на інформаційну дієту

Не перевантажуйте свою психіку зайвою інформацією. Кардіологи радять: обмежте використання соціальних мереж та телебачення. Дивитися та читати новини один-два рази на день достатньо, аби володіти ситуацією в повній мірі. Оберіть для себе кілька перевірених інформаційних джерел. Наприклад:

Сплануйте своє харчування та фізичні навантаження

Підсильте свій раціон овочами, фруктами, соками, вітамінами та різними БАДами. Дисциплінуйтеся та виконуйте хоча б невеликий комплекс фізичних вправ. Можна обрати й інші методи, які сприяють м’язовому розслабленню. Ми радимо разом із членами сім’ї влаштовувати хвилини медитації під музику дзен, лежачи на килимках на підлозі. Це допоможе тримати напругу під контролем.

Навчіться правильно спілкуватися з панікерами

Психологи вважають, що до паніки найбільш схильні люди з низьким рівнем зайнятості. Найлегше розумне рішення – зовсім уникати спілкування з людьми, які нагнітають ситуацію і провокують вас на тривожні відчуття.

На жаль, серед наших близьких людей теж є панікери, які можуть копіювати ірраціональну поведінку оточення. Не спілкуватись не вийде, адже це можуть бути наші батьки, родичі. Тут потрібен більш складний спосіб – заспокоєння. Не простими банальними фразами на кшталт «Чого ти панікуєш? Все це не так вже й  страшно».

Ми радимо терпляче казати більше добрих та теплих слів заспокоєння і підтримки. Але в той же час потрібно самому бути рішучим та впевненим, щоб близька людина відчула вашу авторитетність. Для аргументації власної думки використовуйте перевірені джерела інформації та не довіряйте сумнівним словам сусіда.

Займіть мозок справами

Якщо у вас виявилось занадто багато вільного часу – використовуйте його з користю. Можна навчитися новому або прочитати книжки, які давно лежать на поличці. Можна намалювати картину або зібрати величезний пазл усією родиною. Таких варіантів в інтернет-магазинах – безліч. Кур’єр зможе доставити замовлення вам додому, отже, не доведеться виходити та контактувати з людьми.

Також можна зробити хенд-мейд іграшки для дитини або приготувати тематичну вечерю. Фантазуйте!

Увімкніть критичне мислення

Аби не дозволити страху та тривожності оволодіти вами, увімкніть критичне мислення – аналізуйте реальну ситуацію, використовуйте тільки достовірну інформацію, виділяйте тільки реальні проблеми, приймайте обґрунтовані рішення. Знання критичної ситуації знижує прояви тривоги.

Ми радимо зберігати спокій, додержуватись рекомендацій ВООЗ і мати позитивні надії.