Мультиплікаційний серіал “Книга-мандрівка. Україна” опублікував новий сучасний мультик про українського поета і художника Тараса Шевченка.

Серія з’явилася на YouTube каналі серіалу 2 березня.

Зазначається, що вона присвячена тому, про кого написали не одну книгу, зняли не один фільм, ба навіть більше – створили цілу науку – шевченкознавство.

“Здавалося б, що можна додати до історії найвидатнішого українця Тараса Шевченка? Але чому ж серед цілої плеяди талановитих, неординарних українців найвидатнішим став саме він? Одні скажуть – бо зміг піднятися з самого низу і з кріпака стати вільною людиною. Інші довго аналізуватимуть його творчість. “Книга-Мандрівка” пропонує вам помандрувати в Україну, в часи, що настали після ліквідації Гетьманщини, та побачити все на власні очі! Побачити, чиєю ідеєю було викупити Шевченка з кріпацтва, як долю Кобзаря було розіграно на аукціоні та як сам цар віддав за його свободу 45 кілограмів срібла!” – йдеться в описі до мультфільму.

Також з цієї серії можна дізнатися, які напої полюбляв батько Тарас, як проколов вухо та якого автопортрету Шевченка нам ніколи не показували в школі.

“Розкаже все це одвічна супутниця Кобзаря – мудра вечірня зоря – голосом народної артистки України, легендарної Ади Роговцевої. У відео звучать вірші Тараса Шевченка, а також використане інформаційне YouTube відео від 25 січня 2014 року з Сергієм Нігояном.

Мультсеріал “Книга-мандрівка. Україна” створено креативним агентством Green Penguin за підтримки Українського культурного фонду.

Серіал створено на основі бестселера “Книга-мандрівка. Україна”, — а тепер його персонажі, історії та відкриття оживають в українському Youtube! Героями й героїнями мультсеріалу є всесвітньо відомі українці й українки, пам’ятки та події, — на жаль, не завжди добре знані земляками.