1. Кожне слово вихователя повинно нести в собі добро, справедливість, красу – в цьому суть наших повчань. У цій справі немає дрібниць. Одне ваше слово може зруйнувати в дитини віру у вас як вихователя, збентежити дитячу душу. В. О. Сухомлинський.

2. Найкращий учитель для дитини той, хто духовно спілкується з нею, забуває, що він учитель, і бачить у своєму учневі друга, однодумця. Такий учитель знає найпотаємніші куточки серця свого вихованця, і слово в його устах стає могутнім знаряддям впливу на особистість, яка розвивається. В. О. Сухомлинський.

3. Справжній вихователь повинен бути посередником між школою, з одного боку, і життям і наукою – з другого. К. Д. Ушинський.

4. Учитель – це той, хто виховує і викохує нашу зміну, це той, хто вкладає в маленькі голівки наших дітей найвищі ідеали людства, прищеплює їм любов до життя і до праці, прекрасне почуття колективу, честь і мужність, ясність у поглядах, безмежну жадобу до знань. М. Т. Рильський.

5. Від педагога залежить, чим стане серце дитини – ніжною квіткою чи засушеною корою. Заповітна мрія кожного мислячого педагога – щоб серце вихованця було чутливим до кожного слова вихователя, щоб дитяча душа відгукнулась, мов ніжна струна, на тонку музику його душі. В. О. Сухомлинський.

6. Учителі, яким діти зобов’язані вихованням, більш пошановані, ніж батьки, яким діти зобов’язані лише народженням: одні дарують нам лише життя, а другі – гідне життя. Аристотель.

Читайте також 20 цитат світових мислителів про освіту

7. Дитина не може чекати щастя. Вона нетерпляча. Вона хоче і повинна бути щасливою сьогодні, зараз. І який же я педагог, якщо кожна секунда спілкування зі мною не робить її щасливою, і радісною і, звичайно ж, розумною і досвідченою? Ш. О. Амонашвілі.

8. Хай педагог завжди поспішає до дітей, радіє кожній зустрічі з ними; тоді й діти поспішатимуть до школи й радітимуть кожній зустрічі зі своїм вихователем. Ш. О. Амонашвілі.

9. Найперше, що має зробити вчитель, – це розвинути в учня дух допитливості.  Д. Менделєєв

10. Хороший учитель не пропускає жодної нагоди, щоб навчити чогось корисного. Я. А. Коменський

11.  Якщо вчитель має лише любов до справи, він буде хорошим учителем. Якщо вчитель має любов до учня, як батько, мати, він буде кращий від того вчителя, який прочитав усі книжки, але не має любові ні до справи, ні до учнів. Якщо вчитель поєднає в собі любов до справи й до учнів, він — досконалий учитель.  Л. Толстой

12. Важко переоцінити роль справжнього педагога. Він не лише і не стільки джерело інформації, скільки духовна опора дитини, її реальний ідеал.  М. Амосов

13.  Учитель звертається до людської душі не через музику, як композитор, не за допомогою кольорів, як художник, а безпосередньо. Виховує своєю особистістю, своїми знаннями й любов'ю, своїм ставленням до світу. Д. Лихачов

14. Я звик справлятися зі своїм настроєм і переконався, що це дуже легко. Треба робити так, щоб ваша фізіономія, ваші очі, ваш голос були в деяких випадках автономними. Педагог повинен мати «парад на обличчі». А. С. Макаренко

15. Педагог – це той чоловік, який повинен передати новому поколінню всі цінні накопичення століть і не передати забобонів, пороків і хвороб. А. В. Луначарський

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram