Разом із Тетяною Таніною, Full-stack HR шведсько-української IT-компанії Beetroot, розбираємося у тому, які кандидати будуть затребуваними на ринку праці з 2020 року.

 

Автор тексту Тетяна Таніна

Це десятиліття стало знаковим та трансформаційним. І поки Ілон Маск запускав червону Tesla в космос, а світом ширився 4G, на ринку праці теж відбувались зміни. Найпомітніші – у тому, які якості почали шукати рекрутери у кандидатах. Це сталось не лише через мілленіалів, які вивели галузь за рамки шаблонів про освіту, гендер чи вік. Але й через те, що весь професійний ринок мусив стати універсальнішим, швидко вчитися новим методологіям та роботі в команді.

Основа успіху будь-якої компанії — люди. Не цифри, KPI та нагороди, а люди. Тому власники більш свідомо підходять до вибору кандидатів, яким довіряють працювати з проектами компанії.

Тож, який він, ідеальний кандидат 2020-х?

Має досвід, але постійно вчиться

Це стосується як професійної сфери, так і персонального розвитку. Вже зараз на співбесідах кандидатів запитують про їхні нові навички – чому навчились останнім часом, що вчите зараз; про труднощі – із якими зіштовхнулись та як із них виходили.

Одне з питань, які обов’язково задають на співбесідах у Beetroot – «Як плануєте розвиватися далі?». Для рекрутера це можливість синхронізувати плани та вміння кандидата з цілями компанії.

Чесний та відкритий

Чесність цінна тим, що тільки так можна дати хороший фідбек колегам чи навіть діям керівництва. З іншого боку, треба бути достатньо відкритим, щоб почути фідбек і про себе, і зробити правильні висновки.

Компанії очікують побачити кандидата, відкритого до всього нового, різних людей та точок зору.

Відповідальний

Як за себе, так і за команду. Особливо, коли доходить до помилок. У них зізнаватись важко, але необхідно. І краще це робити відверто. При цьому, не шукати винних, а розуміти наслідки та як виправити ситуацію.

Довіра та відповідальність дозволяють спрощувати ієрархію у командах та цілих компаніях. Саме такі якості будуть трендом наступного десятиріччя.

Сміливий та ініціативний

Оптимальні працівники 2020-х здатні ставити та вирішувати задачі самостійно, не чекаючи наказу «згори» – їм не потрібні інструкції, щоб почати діяти. Вони проявляють ініціативу та компетенцію на проекті, бо знають, що і як можна зробити, аби досягти цілі. Наважитись вийти за рамки шаблонів і експериментувати – це також сміливо. Та саме у таких рішеннях часом криється розвиток проекту та самого спеціаліста.

Сміливість також можна розглядати у контексті спілкування в команді – коли треба озвучувати свою думку. Особливо, якщо вона не збігається з думкою інших.

Гнучкий

Гнучкість — нова необхідність для всіх спеціалістів. Кандидат має бути готовим слухати та розуміти іншу точку зору та шукати компромісні рішення. Гнучкість знадобиться у будь-якій роботі чи особистих відносинах. Компанії особливо цінують гнучке, приземлене ставлення до себе: можливо завтра тобі доведеться навчитися чомусь геть новому, і це нормально.

Обирає компанію за цінностями

Під час вибору сфери діяльності люди все менше зважають на стереотипи та нав’язування оточення, а також намагаються знайти те, що буде близьким саме їм. Перш ніж подати резюме, замислюються, що вони хочуть чи можуть дати компанії, до якої прагнуть потрапити.

Для кандидата 2020-х цінності компанії стануть чи не найважливішим чинником прийняття рішення щодо працевлаштування. Втрачати час на компанію, з якою не сходяться координати — безглузда затія.

Свідомий

Сталість та соціальна відповідальність — не просто тренд. Це необхідність, яку не варто заперечувати. Свідоме ставлення до всього, що тебе оточує — те, що варто виховувати в собі вже зараз, бо у найближчі 5-7 років рівень самосвідомості стане важливим фактором при виборі кандидата.

Ми шукаємо людей з добрими намірами, для яких важливо те, чим вони займаються і як впливають на оточення.

Без перебільшення, відбулись кардинальні зміни у мисленні, що впливатимуть на ринок праці наступні 10 років. Людина, як особистість, ще нік