22 січня Україна відзначає День соборності України. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року.

Оскільки це свято пов'язане з процесом об'єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш відомою подією з таких є «Живий ланцюг», яка відбулася в 1990 році. Люди вишикувалися ланцюгом від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у тій акції взяли до трьох мільйонів людей.

Від того часу ідея проведення «живого ланцюга» стала доброю традицією. Такі акції влаштовують щорічно в різних куточках України, а в Києві 22 січня прийнято подібним чином «з'єднувати» два береги Дніпра – лівий та правий. Подібний флешмоб проводять, зокрема, на столичному мосту Патона.

Цього року всі заходи — ланцюги, флешмоби та лекції — відбудуться онлайн. 

Долучитися до святкувань можна на онлайн-заході Сімейний Живий Ланцюг Соборності - 2021, який розпочнеться о 8 годині 22 січня. Або зареєструватися в першому в історіїї онлайн-ланцюгу соборності. Щоб стати у  ланцюг, достатньо авторизуватися на сайті «Ланцюг Соборності Київ – Симферополь». Звідти автоматично підтягнеться аватарка і стане наступною в черзі із тисяч аватарок інших учасників, що мають метр за метром вишикуватись на 1058 кілометрів маршруту. Доступ відкрито з 21 січня. 
 

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram