День Соборності – що треба знати про це свято

22 січня Україна відзначає День соборності України. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року.

Оскільки це свято пов'язане з процесом об'єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш відомою подією з таких є «Живий ланцюг», яка відбулася в 1990 році. Люди вишикувалися ланцюгом від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у тій акції взяли до трьох мільйонів людей.

Від того часу ідея проведення «живого ланцюга» стала доброю традицією. Такі акції влаштовують щорічно в різних куточках України, а в Києві 22 січня прийнято подібним чином «з'єднувати» два береги Дніпра – лівий та правий. Подібний флешмоб проводять, зокрема, на столичному мосту Патона.

І сьогоднішній день, 22 січня 2020 року, не став виключенням – лівий та правий береги вже «об'єдналися». 

Дивіться онлайн-трансляцію з місця подій