Всі ми знаємо, як складно починати щось нове, особливо коли мова йде про проект, в якому передбачається наявність різних за складністю процесів, цілей, фінансових і тимчасових обмежень, тощо. В такому випадку, проект-менеджер приймає безліч рішень, першим з яких, найчастіше, є вибір методології керування цим проектом. Цей метод і буде визначати баланс між вимогами і ресурсами, ризиком і користю, часом та якістю.

Якщо ви працюєте у сфері технологій (або проводите якийсь час із програмістами), ви, мабуть, чули про «Scrum» і «Agile». Із уст адептів програмування раз у раз випливають такі чудернацькі слова, як «стендап мітинги» і «спринти». Все це може трохи лякати необізнаних.

Практикуючі Scrum-інженери і програмісти можуть вирішувати складні завдання, розставляти їх за пріоритетами у вигляді окремих завдань, а потім делегувати ці завдання члену команди, найбільш підходящому для вирішення кожного з них. Круто. Але чи можуть цими способами користуватися прості смертні, ті, хто не знає нічого про програмування? Зараз розберемося.

Суть питання

Для початку варто прояснити, що ж таке Agile і Scrum, і з чим його подають. «Scrum» і «Agile» здаються взаємозамінними при першому зануренні в методологічний світ, але між ними є важлива відмінність.

Agile відноситься до набору методів і практик, заснованих на цінностях і принципах, виражених в Agile Manifesto. Він включає в себе такі тези як співпраця, самоорганізація і перехресна функціональність команд. Agile Project Management — це емпіричний підхід до управління проектами. Іншими словами, ви робите щось на практиці і коригуєте свій підхід, ґрунтуючись на досвіді, а не на теорії.

Scrum — це фреймворк (шаблон), який використовується для реалізації Agile-розробки. Scrum — це командний підхід до управління проектами, який узгоджується з AgileManifesto.

Для розуміння різниці можна привести аналогію зі спортивними вправами і схудненням. Процес скидання ваги (схуднення) — це набір методів і практик, заснованих на принципах і цінностях. Виконання спортивних вправ — це основа, яку ви використовуєте для реалізації мети щодо схуднення.

На цьому прикладі можна зрозуміти зв’язок між Agile (схуднення) і Scrum (заняття спортом, яке призводить до зниження ваги).

Звідки ноги ростуть?

Agile з’явився на світ завдяки технологіям, які використовувалися інноваційними японськими компаніями в 70-х і 80-х роках (такими компаніями як Toyota, Fuji і Honda). В середині 90-х чоловік на ім’я Джефф Сазерленд розчарувався у компаніях, які постійно відставали від графіку і перевищували бюджет. Він прагнув знайти кращий шлях. Його дослідження привели до цих японських компаній з гнучкими методами. Ґрунтуючись на своїй роботі, Сазерленд створив основу Scrum. Після серії успіхів з використанням його нових методів, Scrum почав швидко поширюватися по всьому світу розробки продукту.

Хто взагалі користується Scrum?

Якщо ви думали що Scrum — це тільки для розробників ПЗ і різних технарів — вас можна зрозуміти. Але, як виявилося, фреймворки можуть бути корисні і для інших типів проектів.

Scrum може бути використаний для будь-якого складного проекту, з одним лише зауваженням: «Він працює краще за все, коли виробляється конкретний продукт, — говорить Девід Метью, сертифікований фахівець з ScrumMaster для IncentiveTechnologyGroup, — якщо ви працюєте в маркетингу і вам необхідно написати копію для проекту, це безумовно може бути корисно для вашої команди».

Scrum використовувався всіма, від Служб безпеки до маркетингових агентств і складських вантажників. У будь-який час, коли ви створюєте який-небудь продукт, будь то програмне забезпечення або дизайнерські панчохи, Scrum може допомогти вам організувати свою команду і виконати більше роботи за менший час.

Звучить заманливо, але як почати?

Вищезгаданий Сазерленд і його колега, Кен Швабер, спрощують вам завдання з опанування Scrum-дзюцу, надаючи безкоштовне офіційне керівництво на ScrumGuides.org. Вивчити основи початку роботи легко. Опанування техніки — складна частина. Ось що говорив Девід Метью, істинний гуру Scrum’а: «Scrum — це як покер; Ви можете вивчити правила за 10 хвилин, але для того, щоб досягти успіху в цьому, потрібно набагато більше часу». Але не поспішайте засмучуватися. Не потрібно бути майстром, щоб почати робити своє життя більш продуктивним.

Кілька основних кроків для початку:

1. Завантажте та роздрукуйте PDF-версію офіційного керівництва по Scrum: почитайте його по дорозі на роботу. Виділіть фрази, які є новими для вас, і почніть працювати над запам’ятовуванням їх дефініцій.

Ваша роль у цій справі: вам потрібен власник продукту (віщає від імені користувача), ScrumMaster (допомагає команді просуватися вперед на основі принципів Scrum) і члени команди. Пам’ятайте: в Scrum немає місця для его. Scrum працює за схемою «сам собі король, сам собі слуга».

2. Створіть свій беклог продукту: в беклозі ви перераховуєте все, що потрібно проекту, в порядку важливості. У міру того, як проект набуває форми і з’являються нові фактори, ви додаєте до проекту все за необхідністю. Трохи схоже на кулінарію.

3. Заплануйте свій Спринт. Скрам спринт — це регулярний, повторюваний робочий цикл, під час якого робота завершена і підготовлена ​​до розгляду. Спринти обмежені за часом. Ви можете вибрати тривалість, яка вам підходить, але вони завжди менше одного місяця. Під час планування спринту команда вирішує, які завдання включити в цей спринт, і хто за них відповідатиме.

4. Беріться до роботи! Час почати працювати над цим спринтом! Члени команди працюють над своїми завданнями, і кожен перевіряє їх прогрес на ЩОДЕННІЙ нараді Scrum, вона ж — стендап-мітинг. Ця зустріч триває не більше 15 хвилин і відповідає на три питання: над чим ви працювали вчора? Над чим ви працюватимете сьогодні? Чи є що-небудь, що заважає вашій роботі, можливо, вам потрібна допомога?

5. Аналізуйте: наприкінці Спринту команда перевіряє виконану роботу і представляє свої виконані завдання.

6. Ще раз аналізуйте. Під час наради ви дізнаєтеся, як пройшов робочий процес, і намічаєте шляхи поліпшення своєї роботи та підвищення ефективності в наступний раз.

7. Повторіть. Коли ваш перший спринт завершено, настав час почати все спочатку. Виберіть більше завдань із Журналу і повторіть процес.

Зі Scrum ви більш ефективні за менший проміжок часу. Витрачайте час на те, що дійсно важливо!