Два тижні в мовному таборі в англомовній країні обійдуться від 1000 до 1700 євро

Мовні табори можна знайти в будь-якій європейській країні, в тому числі і Україні. Експерти радять: щоб швидко "підтягнути" іноземну мову, варто їхати до країни, де цією мовою розмовляють. Сайт "Сегодня" обдзвонив найбільші українські туристичні агентства та з'ясував, до яких країни і на яких умовах українці найчастіше відправляють своїх дітей.

Серед англомовних країн українці найчастіше вибирають мовні табори на Мальті, в Великій Британії і Канаді, розповідає директор програм WHY EDUCATION Інна Костевська.

До вартості навчання не входить переліт, зазначає директор "Аспект-навчання за кордоном" Поліна Федоренко. Тому вибравши Канаду, потрібно бути готовим, що ще приблизно тисячу доларів доведеться заплатити за квитки на літак. Детальніше про те, як правильно вибрати країну навчання, напрямки табору і які потрібно зібрати документи, можна прочитати тут.

Англомовні школи на Мальті

Еuropean Centre

Где знаходиться: школа розташована в районі Сент-Джуліанс на березі Середземного моря на Мальті. Заняття відбуваються в п'ятиповерховій будівлі, а студентів селять в п'ятиповерховій резиденції (гуртожиток). Мальта понад 150 років була колонією Великої Британії, тому англійська тут – державна мова.

Ціни: від 1130 євро за два тижні

Чого навчать: річний курс для дітей віком від 8 до 13 років триває від двох тижнів. У класі – до 15 осіб, щотижня – 20 уроків англійської по 45 хвилин. Крім спілкування на уроках, учні спілкуються англійською мовою і в позаурочний час. За цей час студенти "підтягнуть" навички розмовної мови. Адміністрація стежить за тим, щоб до однієї кімнати не селили дітей, які говорять однією мовою.

Структура програми: уроки англійської мови + різноманітні позакласні заходи (аквапарк, караоке, спортивні заходи) + екскурсії. За час курсу учням покажуть другий за величиною острів Мальтійського архіпелагу Гоза. Всього в програмі передбачено дві екскурсії.

Проживання та харчування:

Приймаюча родина:

- Проживання в місцевій родині, в кімнаті на двох осіб
- Відстань від школи – від 10 хвилин пішки до 30 хвилин на автобусі
- Співробітники школи кілька разів відвідають студента в родині
- Триразове харчування

Студентська резиденція:

- Кімната на чотири особи, в резиденціях також живуть співробітники школи
- Триразове харчування

Готель:

- Номери на 3-4 особи в готелях за 10 хвилин ходьби від школи
- Триразове харчування
- У готелі також проживають вожаті, які стежать за учнями

Clubclass

Де знаходиться: школа розташована в курортних центрах Мальти – Свійі і Мелліехі. У центрі є студентські апартаменти, басейн, тренажерний зал, інтернет-кафе, ігрові зали, піцерія.

Ціни: від 1190 євро за два тижні

Чого навчать: за два тижні учні пройдуть 20 уроків, крім занять в рамках програми передбачені позакласові заходи та екскурсії. Серед позакласних занять: плавання; дайвінг; караоке; вистави; гри на свіжому повітрі; музичні вечори; боулінг; дискотеки; пінні вечірки.

До вартості програми включено екскурсії, під час яких учнів супроводжують вожаті. Школярам покажуть найбільший аквапарк на Середземному морі "The Splash & Fun Park"; Блакитну лагуну, деякі пляжі.

Проживання та харчування: Власної резиденції у школи немає, школярів селять до приймаючих родин і до готелів. У кімнатах – від одного до чотирьох осіб. В готелі учні живуть по сусідству з туристами, частину номерів займають вожаті.

NSTS

Де знаходиться: мовний табір розташувався в столиці Мальти Валетта на скелястому півострові між двома природними бухтами Середземного моря: Марсамшетт і Гранд-Харбор.

Ціни: від 1090 євро за два тижні

Чого навчать: за кілька тижнів занять учні пройдуть 20 уроків, викладачі дадуть персональні рекомендації. Після закінчення курсу школярі отримують сертифікат, в якому вказується рівень знання англійської мови.

"Програма розроблена спеціально для вдосконалення англійської в ритмі пригод. Завести нових друзів, практикувати англійську, досліджувати острів, побачити незабутні краєвиди Мальти – школа обіцяє максимум розваг і незабутніх вражень", – розповідають в київському туристичному агентстві Кarandash.

Крім занять в школі, учням нададуть можливість відпочити на місцевих пляжах, відвідати стару столицю Мальти – Мдину, острів Гозо і здійснити круїз по гавані.

Проживання та харчування:

Приймаюча родина

- Проживання в місцевій родині, в кімнаті на двох осіб
- Відстань від школи – від 10 хвилин пішки до 30 хвилин на автобусі
- Співробітники школи кілька разів відвідають студента в родині
- Дворазове харчування

Студентська резиденція Bella Vista:

- Одномісні кімнати
- Одноразове харчування

Англомовні школи у Великій Британії

British Study Centres

Де знаходиться: табори школи знаходяться в Борнмуті, Лондоні і Оксфорді

Ціни: від 1700 євро за два тижні

Чого навчать: програми розраховані для дітей віком від 8 до 18 років. Англійську можна вчити при університетах University of Brighton і Oxford Brookes University, або ж вибрати вивчення мови з заняттям спорту. Крім занять, позакласних заходів і екскурсій в рамках програми передбачені заняття з креативного сценарію і курси при Оксфордському університеті.

Також доступні: мовні курси з заняттями водними видами спорту, тенісом, гольфом, верховою їздою і футболом.

"Заняття в невеликих групах сприяють ефективному вивченню англійської мови, а після занять хлопці можуть додатково займатися креативним дизайном (при Університеті Брайтона) або ж пройти ефективну підготовку до IELTS (діє при Oxford Brookes University). Програма "Англійська мова при університеті" має на увазі одну екскурсію на повний день і 1 екскурсію на півдня на тиждень", – розповідають в агентстві Study.ua.

Проживання та харчування:

Приймаюча родина
- кімната на одного або на двох;
- дворазове харчування

Студентська резиденція
кімнати на одного або двох;
- зручності в кімнаті або на кілька студентів;
- кухня;

Готель
- Номери на кілька осіб
- Триразове харчування
- В готелі також проживають вожаті, які стежать за учнями

Embassy Summer

Де знаходиться: Лондон

Ціни: від 1500 євро за два тижні

Чого навчать: на тиждень припадає 15 годин англійської (чотири уроки по 45 хвилин на день). Як зазначають на сайті школи, заняття підійдуть як дітям з початковим рівнем англійської, так і студентам з рівнем advanced (просунутий). Максимальна кількість студентів у групі – до 15 осіб. Перед початком занять всі студенти пишуть тест на знання англійської мови, який допомагає визначити студента до відповідної групи.

Крім мови, школярі знайомляться з Британською культурою, відвідують екскурсії.

До вартості навчання входить одна екскурсія на тиждень на цілий день і мінімум три екскурсії по Лондону на метро (проїзд до місцевих пам'яток оплачується окремо).

Приклади типових екскурсій, які входять до вартості програми:
• Екскурсія по місту Кембридж знаменитому, насамперед, завдяки Кембриджському університету. Піша прогулянка по історичному центру міста з його вузькими вуличками і готичною архітектурою;
• Брайтон – популярне курортне містечко на півдні Англії, його щорічно відвідують близько 8 мільйонів туристів. Він приваблює відвідувачів затишком вузеньких вулиць, красивою набережною, унікальною архітектурою. Тут є безліч парків розваг для дітей, кафе-морозива, цікавих магазинів.

Проживання та харчування: Школярів селять до двох студентських резиденцій.

Ramsay Hall:

- Одномісні або двомісні номери, санвузол на п'ять номерів
- Триразове харчування, в дні екскурсій видаються упаковані ланчі

UCL Halls:

- Одномісні і двомісні номери з санвузлом на п'ять номерів
- У кожній резиденції – загальна кухня, на сніданок, обід і вечерю видають ваучер, скористатися яким можна в ресторані

Exsportise

Де знаходиться: Графство Суррей, Англія

Ціни: 2670 євро за два тижні

Чого навчать: вчитися в школі Exsportise можуть тільки хлопчики віком від 10 до 15 років. Крім вивчення мови (три години занять на день), учні пройдуть комбіновану програму футбольних тренувань.

Уроки англійської адаптуються для кожного хлопчика індивідуально. Курс англійської включає до себе: 15 годин занять англійською на тиждень з особливою увагою до розмовних, словникових, граматичних аспектів; презентації перед класом; проектна робота на тему історії та культури Британії; щотижневий тест і сертифікат по закінченні курсу.

У школі є плавальний басейн, настільний футбол, настільний теніс, волейбол. По суботах школа організовує виїзні екскурсії. Тур включає до себе похід до музею "Арсеналу", де можна побачити кросівки Майкла Томаса з чемпіонату Анфільда 1989 року, футболку Алана Сміта з переможного фінального чемпіонату Кубка Європи 1994 року і ще безліч інших знакових футбольних атрибутів.

Проживання та харчування:

Проживання тільки в резиденціях. Всі номери – однокімнатні. Триразове харчування, під час екскурсій учням видають ланчі.

Канада

ILAC

Де знаходиться: Торонто і Ванкувер

Ціни: 639 доларів

Чого навчать: школа приймає підлітків віком від 14 до 17 років. У перший день всі студенти здають тест на знання мови і розподіляються по групах по 10-12 осіб. На тиждень відбувається 20 занять. Також студентів водять до університетів і коледжів Торонто.

Будівля школи знаходиться поруч з центральною станцією метрополітену Торонто (Yonge/Bloor), на перетині основних маршрутів громадського транспорту. Навколо школи – ресторани, магазини, культурно-розважальні комплекси, кінотеатри і літні кафе.

Проживання та харчування:

Приймаюча родина:

Як розповідають туроператори, найчастіше в Канаді учні воліють проживання у приймаючих родинах. Триразове харчування забезпечує родина, а всіх витрати компенсує школа. У самій школі є кафе.
Резиденція:

Неподалік від школи знаходиться 14-поверхова студентська резиденція. В кімнатах: кондиціонер, телефон, дзеркало, лампа, ліжко, тумбочка. Переважно в резиденціях живуть дорослі студенти – від 18 років.

CISS, Lakefield Camp

Де знаходиться: Лайкфілд, Онтаріо, Канада

Ціни: 2826 доларів

Чого навчать: до школи приймають дітей від 9 до 17 років. Крім щоденних занять англійською мовою, раз на тиждень студентам пропонують на вибір зайнятися: альпінізмом, вітрильним спортом, каное, байдарками, віндсерфінгом, стрільбою з лука, тенісом, футболом, гірським велосипедом, волейболом, веслуванням, ловом риби, плаванням, хокей з м'ячем, баскетболом, геокешінгом, йогою, мистецтвом, танцями, гітарою, виробами з дерева.

Для студентів і персоналу школи в другій половині дня проводяться спільні розважальні заходи: приготування їжі на вогнищі; ночівля біля багаття; дискотеки; ігри; конкурс талантів; спортивні заходи.

Проживання та харчування:

Резиденція коледжу Lakefield
- У номерах по 2-3 особи, туалет і душ на поверсі
- Студенти харчуються в шкільному обідньому залі, де організований шведський стіл.

"Пропонується щоденне триразове харчування + вечірній перекус. Їжа готується на шкільній кухні професійними кухарями і відповідає стандартам здорового харчування", – розповідають в агентстві Karandash.

EC, Montreal

Де знаходиться: Монреаль, Канада

Ціни: 1452 долари

Чого навчать: Навчальний курс складається з уроків загальної англійської мови (20 уроків на тиждень) в групі. Першого дня перебування в ЕС студенти проходять тестування, за допомогою якого визначається їх рівень знання мови і відповідна група, в якій вони навчатимуться. Програма включає до себе 5 денних і один вечірній захід на тиждень (відвідування музеїв, прогулянки), а також одну екскурсію на цілий день на тиждень.

Проживання у приймаючих родинах.

Приблизне меню на день

Сніданок: молоко, фрукти, пластівці і здоба

Обід: сендвічі, фрукти, овочі, сік і закуска

Вечеря: салат, пасла, хліб з сиром або смажена курка і картопля. На десерт – фрукти.

Приблизний розклад на день в англомовному таборі

• 08.30 – 10.00 Зустріч з викладачем, обговорення новин, теми дня. Далі залежно від програми: Аудіювання, поповнення словникового запасу (мовний курс)/Предмети на вибір
• 10.00 – 10.15 Перерва
• 10.10 – 11.10 Граматика, вимова/Заняття з предмету/Business studies
• 11.10 – 12.20 Відпрацювання навичок розмовної мови, дебати з політології або філософії/вивчення предмета за вибором
• 12.30 – 13.30 Обід в шкільній їдальні
• 13.30 – 14.15 Поповнення словникового запасу, тест на знання лексики/вивчення предмета на вибір/урок мистецтва
• 14.15 – 15.00 Читання і письмо, навички розмовної мови
• 15.00 – 15.15 Перерва, вільний час
• 15.15 – 16.45 Читання і написання есе, робота в групах
• 16.45 – 18.00 Домашнє завдання
• 18.00 – 19.00 Вечеря
• 19.00 – 22.00 Вечірні заходи

До речі, забронювати навчання в англомовному таборі можна в українських освітніх компаніях. Найпопулярніші з них WHY EDUCATION, "Аспект-навчання за кордоном" і "Олівець". Заняття проходять влітку, а нові групи набирають щопонеділка.