Поради батькам, що допоможуть навчити дитину зберігати та накопичувати гроші.

Введіть родинну банківську систему: у певний проміжок часу збільшуйте зекономлену дитиною суму на 10 % – 20 %.

Якщо дитина мріє про дорогу іграшку чи гаджет, повісьте на стінку малюнок порожнього термометра. Поступово, коли дитина почне накопичувати кошти, замальовуйте стовпчики, аби вона могла стежити за прогресом. Ви можете застосувати будь-які інші мірні варіанти.

Дітям важко зрозуміти цінність грошей. Заохочуйте дитину матеріальними речами: купуйте іграшки, ходіть у кіно чи парк розваг.

Разом із дитиною напишіть список тих речей, що вона купила б за збережені кошти. Навчіть визначати пріоритети та у першу чергу купувати необхідні речі.

Роздрукуйте зображення тієї речі, про яку дитина мріє найбільше. Якщо у неї виникне бажання витратити кошти на щось інше, нагадуйте їй, заради чого вона економить.

Розказуйте дитині про власні мрії, на які ви відкладаєте кошти. Демонструйте приклад раціонального витрачення коштів, тоді у майбутньому дитина дотримуватиме цього шляху.

Іноді процес збереження коштів настільки захоплює дитину, що вона припиняє їх витрачати зовсім. Якщо дитина не бажає розлучатися з усіма коштами одразу, разом домовтеся, яку суму ви можете витратити зараз, та навідайтеся до магазину іграшок.

Уміння раціонально користуватися коштами не приходить само по собі. Приділяйте час навчанню. Так дитина не лише навчиться економити, але і планувати бюджет, мати кошти на бажані покупки тощо.