Міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що Міністерство освіти не влаштовують методики проведення атестації вчителів. Про це вона сказала в ефірі луцького 12 каналу.

За словами міністра, під час атестації вчителів, як правило, оцінює директор і комісія всередині самої школи.

«Тобто ця атестація не є незалежною, і вона дуже залежить від особистісних стосунків керівництва школи і самого учителя», - наголосила міністр.

Вона нагадала, що цього року Міносвіти проводить експеримент з добровільної сертифікації вчителів, ідея якої полягає у пілотуванні зовнішньої сертифікації.

«Я передбачаю, що сертифікація колись замінить цю недосконалу атестацію вчителів. Сертифікація складається з кількох частин. Учитель має пройти зовнішнє тестування з методик викладання і знання свого предмета, після цього Державна служба якості освіти виїжджає на місце роботи учителя і проводить моніторинг його діяльності, спілкується з його керівництвом і колегами, також вчитель готуватиме своє електронне портфоліо. Тобто сертифікація більше спрямована на те, як вчитель готовий до Нової української школи», - сказала міністр.

Також вона підкреслила, що через сертифікацію Міністерство освіти хоче виявити тих агентів змін, які вже пройнялись основними цінностями Нової української школи.

Ті вчителі, які пройдуть сертифікацію, зможуть зарахувати її результати як атестацію і отримати 20% надбавку з нового календарного року.