Без надмірної уваги до дитини, мабуть, інколи і не можна обійтися. Бо має минути момент адаптації, емоції, радість — і це зрозуміло, з’явився новий член сім’ї. Але батькам варто пам’ятати, що це не може тривати постійно, адже якщо рідні не змінять своє ставлення до дитини, потім страждатимуть від поведінки та вчинків сина чи доньки.

Прикладів із життя, коли егоїсти є насправді нещасними людьми, безліч. Тому, якщо ви не хочете, аби з вашою дитиною сталося подібне, потрібно не припускатися помилок у вихованні особистості. Які це помилки? Ось основні.

1. Батьки вважають дитячі бажання та потреби найголовнішими на світі.

Ніколи таким чином неможна зробити дитину щасливою, адже через свій егоїзмом вона завжди хотітиме дедалі більше. А коли вже дорослим якісь бажання не можна буде здійснити, станеться конфлікт особистості, з якого важко потім вийти.

2. Батьки виконують за дітей усю їхню роботу.

Син чи донька не знають, що таке прибирання в будинку чи складання своїх речей. Таким чином егоїстичні риси характеру проявляються дедалі дужче. У дитини зовсім немає можливості проявити свою ініціативу та привчитися до відповідальності.

3. Батьки роблять із дитини ідола.

Це коли батьки перехвалюють дитину за те, що потрібно і не потрібно. Така відвертість з дітьми є зайвою, навіть якщо ви дійсно так уважаєте. Інакше діти цим почнуть користуватися і ні до чого доброго це не призведе.

4. Батьки не вчать дітей радіти за інших і співпереживати їм.

Яким би світ не став жорстоким, проте існують добрі люди, тому не можна уподібнюватися всім і вчити цього своїх дітей. Той, хто навчиться радіти за інших, по-справжньому стане щасливим.

5. Батьки подають власний приклад егоїзму.

Діти все помічають, тому не дивуйтеся, що поводитимуться аналогічно. Усі ці ствердження діти запам’ятовують і наслідують своїх батьків-егоїстів. Виховуйте в дітей протилежну якість егоїзму — альтруїзм.

Егоїзм є в кожній людині, інколи він сприяє розвитку особистості й надихає на подальші справи, що поліпшують умови, у яких перебуває людина. Але все добре лише, якщо в міру!