Час невпинно рухається вперед. Виховуючи дитину, ми зазвичай зважаємо на реалії сьогодення, але насправді потрібно формувати ті навички, що стануть у пригоді через 10-20 років, коли діти перетнуть поріг дорослого незалежного життя. Але і це ще не найстрашніше.

Якщо звернути увагу на навчання у школі, то здебільшого 95 % отриманої там інформації зовсім не знадобиться дитині. Які застарілі ідеї ми повинні припинити вкладати у голови дітей?Сімейний психолог Людмила Петрановська розглянула це питання у своїй лекції.

Ідея № 1. Одна професія на все життя.

Хочу бути психологом!

Коли я навчалася у 10-му класі, саме ці слова я почула від свої батьків. Минуло майже десять років — і що ми бачимо зараз? Психолог насправді став актуальною професією. Зараз майже кожна четверта людина звертається за допомогою саме до цих фахівців, а кожен другий читає книжки, присвячені психології та саморозвитку.

Ми не можемо уявити, які професії будуть актуальними у майбутньому, а які зовсім зникнуть. Головне, чого повинна навчитися дитина, — адаптуватися під ті умови, що спіткають її у дорослому житті.

Ідея № 2. Гроші потрібно відкладати.

Дитині не треба відкладати гроші "на потім".

Звісно що всі ми росли з міцним правилом про те, що «гроші потрібно відкладати на «чорний» день». Так наших мам навчали бабусі, бабусь — прабабусі… Але чи потрібно це зараз?

У сучасному житті значно краще придбати нову річ, ніж намагатися не зіпсувати стару. Людмила Петрановська у своїй книжці «SelfMama» запропонувала лайфхак для мам, які працюють. Замість того, аби купувати дитині одну шкільну форму, придбайте дитині втричі більше речей, ніж їй потрібно. Таким чином ви зможете зберегти власний час, не стояти опівночі із феном у руках, сушачи шкільну спідницю.

І починається паніка: як утричі більше речей? Достатньо лише сісти і порахувати: скільки коштує ще одна блузка для дитини і скільки ви заробляєте за 1 годину праці? Відповідь очевидна, тому паніка відкладена.

Ідея № 3. Ти повинен на всьому розумітися.