Швидко знайти найцікавіші новини від більш ніж 35-ти джерел та володіти найсвіжішою інформацією допоможе чат-бот NewsKit. Як він працює, для кого є корисним та що у ньому інноваційного, розповідають 16-річні Front-End- та Back-End-розробники — спікер конференції для унікальних тінейджерів «Завтра_» Дмитро Лопушанський та Марк Ластовський.

Як виникла ідея створити чат-бот?

Дмитро Лопушанський: Рік тому ми вчились в IT-школі. Це був курс Back-End-розробки і ми мали можливість створити і розвивати наш проект. Ми обоє захоплюємося новинами, переважно про нові гаджети, технології та ІТ-світ. Щоденне відвідування безлічі сайтів, які публікують цікаві новини на ці теми, стало вже нашою звичкою. Ми любили обговорювати прочитане, але була одна дуже незручна річ — постійний моніторинг цих новинних сайтів і блогів забирав багато часу. Часто траплялося так, що на цих веб-сайтах з’являлися зовсім недоречні або просто нецікаві статті. Тоді до нас прийшла ідея про те, що можна було б створити проект, який би вирішував нашу проблему і допоміг безлічі інших людей, які теж хотіли б читати всі найцікавіші для них новини з різних сайтів в одному місці. Так виникла ідея NewsKit, і головною фішкою нашого майбутнього проекту стала ідея фільтрації.

Марк Ластовський: Ми подумали, що було б добре, якби люди могли уникати нецікавих їм новин для економії часу. Але ринок новин був дуже перенасиченим, тому спочатку ми не знали, яким чином і у якій формі реалізувати ідею. У той час месенджер Telegram різко набирав обертів (він і зараз активно набирає аудиторію і стає популярним в Україні), і ми дізнались про можливість створення ботів всередині самого месенджера. Формат особистого асистента, який би тішив користувача персоналізованими новинними підбірками, найкраще підходив для нашого проекту. Новинні ресурси тоді ще не вийшли на ринок персональних асистентів і чат-ботів у месенджерах, тому NewsKit став саме чат-ботом або, як ми його називаємо, персональним новинним асистентом. Тому ми почали інтенсивну розробку, щоб зайняти цю нішу першими.

Д.Л.: Від того часу пройшло вже приблизно 11 місяців. Ми активно працювали над проектом, тестували, переписували код, писали знову, виправляли помилки. Ідея NewsKit трішки змінилася, і додалася конкретність та чітка мета — окрім асистента для любителів новин, ми вирішили створювати справжній інструмент для професіоналів медіа-сфери, які працюють з новинами. Тепер наша ціль — створити проект, який зможе не тільки фільтрувати новини, але й зручно та у правильному вигляді подавати інформацію й нові статті. Хочемо, щоб журналістам було зручно, і щоб NewsKit економив їх час, збираючи й сортуючи потрібну інформацію для ефірів, відео, статей тощо.

Марк Ластовський та Дмитро Лопушанський

За якими принципами працює NewsKit?

М.Л.: Чат-бот написаний мовою програмування Python. Ми створили доволі складний алгоритм, який дозволяє збирати всі нові статті, які з’являються на різних сайтах та медіа-ресурсах і потім фільтрувати новини, визначати тематику статті і її ключові слова.

Ми також вклали дуже багато зусиль, щоб придумати такий процес налаштування чат-бота, щоб він був зручний і зрозумілий. Отримавши цінні відгуки від журналістів та інших користувачів, ми зрозуміли сильні і слабкі сторони проекту. Дуже багато людей відзначало те, що працювати з NewsKit легко і приємно. Його початкове налаштування швидке і якісне.

Д.Л.: Більшість новинних статей зберігаються офлайн, їх можна читати без доступу до Інтернету. Платформа Telegram має функцію “Миттєвий перегляд”, що дуже зручно. Нашим користувачам також подобається функція надсилання новин в будь-який час. Стандартно доступний час надсилання — о 9.00 ранку або вечора, о 12.00 годині дня, одразу або щогодини, проте, запросивши двох друзів приєднатися до чат-бота, можна отримувати новинні підбірки в будь-який час і безліч разів щодня. Абсолютно зручно! Можна вказати час 07:21, 09:15, 22:10 — немає ніяких обмежень. Про людей, що від’їжджають за кордон чи живуть не в Україні, ми теж подумали. Є доступна функція зміни часового поясу. Новини можна читати на чотирьох різних мовах. Поки що ми підтримуємо 35 веб-ресурсів, але ця цифра росте щодня. Ми весь час працюємо над NewsKit, покращуємо алгоритм роботи та фільтрування, додаємо нові функції і виправляємо недоліки.

М.Л.: Керування ботом відбувається за допомогою команд, які можна бачити в чаті-переписці. Всі налаштування можна змінити в будь-який час: додати ключові слова, змінити мову новин, змінити сайти чи теми, на які людина підписана, чи встановити ліміт статей.

Чому він працює саме із новинами?

Д.Л.: Новинна сфера — це дуже перспективна ніша. Нашою сильною стороною є те, що ми поки що працюємо на ринку України, можемо досить гнучко підлаштовуватися під потреби користувачів. На зворотній зв’язок, який отримуємо від наших юзерів, ми реагуємо моментально, а потрібні зміни, зазвичай, вносимо в межах одного-двох днів. Є достатньо конкурентів, але в основному вони всі є зарубіжними і погано працюють з українською/російською мовами та українськими новинними ресурсами, на відміну від NewsKit.

Хто є цільовою аудиторією чат-бота?

Д.Л.: Наша цільова аудиторія поділена на дві групи. Перша — це люди, яким цікаво знати про останні важливі події у світі, але в яких немає часу на гортання стрічок новинних ресурсів. Як правило, це особи від 15 до 45 років, які користуються платформою-месенджером Telegram. Проте користуватись ботом можуть всі, оскільки процес налаштування є дуже простим та займає максимум 2 хвилини, а далі бот все буде робити сам.

А щодо другої групи, то це журналісти, які кожного дня працюють з неймовірною кількістю новинних статей і відбирають потрібне. Наш бот може суттєво полегшити цей процес, тому що він самостійно надсилає всі найсвіжіші новини, які цікавлять певного журналіста. Тепер не потрібно постійно моніторити новинні ресурси, адже бот це зробить сам і надішле все найпотрібніше.

Як саме ви плануєте розвивати цей проект?

М.Л.: Зараз NewsKit є на першій стадії запуску. Ми збираємо відгуки від професіоналів у сфері новин та у звичайних користувачів, зовсім різних уподобань, щоб зробити бот якомога універсальнішим. Беремо до уваги будь-який фідбек та покращуємо бота. Плануємо додати ряд нових функцій, про які ви зможете дізнатись вже зовсім скоро. Також працюємо над локалізацією, щоб охопити якомога більше людей по всьому світу. Коли наберемо досить велику клієнтську базу, подумаємо над створенням власного додатку. Хочемо реалізувати нашу важливу мету — зробити NewsKit найкращим інструментом для журналістів, а також найзручнішим персональним асистентом для любителів новин.