День екологічної освіти: напрацювання екошколи 7FieldsВ День экологічної освіти, 12 травня, Освіта Нова поспілкувалася з засновницею іноваційної екошколи 7Fields Оксаною Волжиною, як вони у школі виховують в дітях свідоме ставлення до природних ресурсів та довкілля.

Наша школа побудована з екологічно чистого матеріалу – брусу, дах – з очерету. Знаходиться вона за два кілометри від Національного природного парку «Залісся».

Оскільки в нашій школі уроки інтегровані, то діти часто отримують знання з екології під різними кутами зору. Ми не просто розповідаємо про сортування сміття. Ми сортуємо його з дітьми на кухні, там же висить плакат, який нагадує всім, для чого це потрібно робити.

День екологічної освіти: напрацювання екошколи 7FieldsНа одному із занять наші вихованці взнали, як довго які види сміття розкладаються. Після ми цього організували «суботник», пройшлися по території і закріпили отриманні знання, а в коридорі висить плакат, який нагадує про цифри.

День екологічної освіти: напрацювання екошколи 7Fields

 

Навесні наші вихованці висадили розсаду в землю і посадили нові дерева. Листи паперу ми використовуємо з обох сторін, діти пречудово знають, що так вони зберігають дерева.

День екологічної освіти: напрацювання екошколи 7Fields

В нас є своя свердловина з чистою питною водою, та ми вчимо економити воду, вчасно закриваючи крани. На кухні стоїть посудомийна машина, яка дозволяє з меншими витратами води мити посуд.

По всьому периметру школи великі вікна, які забезпечують нам постійне природне освітлення в класах і ми так зберігаємо електроенергію.

День екологічної освіти: напрацювання екошколи 7Fields

Для більш старших вихованців в програмі передбачені уроки конструювання, на яких вони самі будують альтернативні джерела енергії.

У квітні ми з дітьми брали участь у Другому київському екологічному забігу за Україну без сміття, який відбувся в Київському національному ботанічному саду ім. М. Гришка, на зібрані кошти від якого буде побудовано другу станцію сортування сміття під Києвом.

Наша команда отримала еко-медалі з переробленого пластику і тепер вони висять на нашій стіні шани.

День екологічної освіти: напрацювання екошколи 7Fields

У Всесвітній день води ми завітали до Музею води. День Землі в цьому році прийшовся на неділю, тому його святкування и перенесли на понеділок і залишилися ночувати в школі, спостерігали за зірками і луною через телескоп та дивилися фільм про наслідки вирубки лісів.

А як ви виховуєте в дітях свідоме ставлення до планети Земля? Давайте обмінюватися досвідом.