Огляд науково-популярних книжок для школярів.

Не є таємницею те, що точні та природничі науки не завжди цікавлять школярів. Чому? Все просто: багато кому просто нудно читати підручник. І тут дітей насправді важко звинувачувати, адже подеколи стиль подання матеріалу настільки складний, що його зрозуміє навіть не кожен дорослий. Що ж робити?

Ми дібрали для вас декілька цікавих книжок, які не нудно розповідають про науку, та які можуть дійсно захопити ваших учнів. От побачите, їм сподобається!

Хімія

Цікава хімія. Життєпис речовин, Юля Смаль

Вивчати хімію – весело! Особливо, якщо складний матеріал подається у формі казки. Книжка розрахована на дітей віком від 9 до 11 років та допоможе їм дізнатися все про світ атомів, молекул, речовин та їхніх перетворень. А щоб зробити читання ще цікавішим, до кожного розділу додаються лабораторні роботи, які допомагають зрозуміти, що хімія постійно оточує людину.

365 наукових дослідів, Лейсі М., Гіллеспі Л. та Боуман Л.

Хімічні та фізичні досліди – величезне поле для діяльності! Головне – знати, що робити. І завдяки цій книжці ви точно це зрозумієте. Автори доступно та зрозуміло описують різноманітні наукові досліди та експерименти, які можна проводити як удома, так і в школі. Кожен дослід супроводжується докладною інструкцією та науковим поясненням. Отак просто та ненав’язливо діти отримають знання не тільки з хімії та фізики, а ще й з біології та метеорології.

Фізика

Джордж і таємний ключ до Всесвіту, Стівен Ґокінг та Люсі Ґокінг

Хто може краще розповісти про Всесвіт, як не людина, яка присвятила своє життя осягненню його таємниць? Стівен Ґокінг написав чудову книжку, сповнену гумору та пригод, в якій у доступній формі подаються важливі наукові факти та розкриваються таємниці Всесвіту. Разом з головним героєм, сміливцем Джорджем, учні дізнаються про суперкомп’ютер, який вміє розмовляти, розкриють таємниці Сусідського Саду, зрозуміють, чому не можна стрибати на кометі, коли вона мчить космосом, і це тільки початок! Це саме та книга, яка може справді зацікавити школярів фізикою та астрономією.

7 основних уроків фізики, Карло Ровеллі

Карл Ровеллі – відомий фізик-теоретик, який взявся розказати дітям про науку та створив світовий бестселер. Протягом семи захопливих уроків він розповідає про теорію відносності, допомагаючи зрозуміти квантову механіку та гравітацію, фізику елементарних часток та архітектуру Всесвіту. Так, Ровеллі обрав складну тему, але його власна захопленість фізикою та талант оповідача роблять розповідь вражаючою та зрозумілою.

Математика

Як ніколи не помилятися. Можливості математичного мислення, Джордан Еленберґ

Математика – це не нудно, і це впевнено доводить у своїй книзі Джордан Еленберґ, один з найвідоміших науковців світу. Він розповідає, що математикою просякнуте все довкола, і що саме за її допомогою можна побачити приховані структури світу та дійти до справжнього змісту інформації, яка здається на перший погляд очевидною. Наприклад, як встигнути дістатися до аеропорту, чому у високих батьків низькі діти, чи чим насправді є громадська думка.

Жива математика, Яків Перельман

Зацікавити дітей математикою не так вже й складно, особливо якщо залучити до цього самого Якова Перельмана. В цій книжці ви не знайдете стандартних сухих задач, навпаки, кожне завдання насправді є невеликою цікавою розповіддю. На школярів чекає безліч задач та головоломок з математики: числа-велетні, геометрія дощу, шахові задачі тощо. Все це допомагає розвивати логічне мислення та пам’ять.

Географія

Карти, Олександра та Даніель Мізелінські

Світовий бестселер, який має бути в кожної дитини! З допомогою цієї книги пізнавати світ та отримувати перші знання з географії неймовірно цікаво. Атлас познайомить дітей з особливостями країн, їх флорою, фауною, історією, культурою, мешканцями та побутом. Всі факти подані чітко та зрозуміло. А яскраві ілюстрації повністю захоплюють увагу.

Географія: Я пізнаю світ, Маркін В.

Хочете зацікавити дитини географією? Тоді дайте їй цю книжку. Прочитавши її, учень дізнається про те, як відомі дослідники відкривали нові континенти, острови, гори, моря та річки тощо. А покажчик географічних назв та імен допоможе швидко знаходити необхідний матеріал. До того ж, «Я пізнаю світ» – величезна серія, в якій ви точно знайдете необхідну енциклопедію.

Біологія

Атлас анатомії, Адольфо Кассан

Це справжній путівник по людському організму, який допоможе зрозуміти, як саме влаштоване тіло. В атласі представлені яскраві ілюстрації та схеми внутрішніх органів, м’язів, кісток, кровоносних судин тощо. Автор не залишив поза увагою жодної з систем організму, до того ж вся інформація подана стисло та зрозуміло, отже, атлас стане чудовим навчальним посібником.

Всі ці книжки можуть стати чудовим стимулом та заохотять дітей до вивчення нового. Та можливо, що у майбутньому хтось із них неодмінно стане науковцем та напише власну книгу.