2 квітня у світі відзначається Міжнародний день інформування про аутизм. Про це важливо говорити не лише із дорослими, а й з дітьми. Отже, пояснити, що таке аутизм, як спілкуватися й дружити із дітьми-аутистами та чим саме вони відрізняються допоможуть мультфільми із нашої добірки.

Дивовижні речі трапляються/Amazing Things Happen

Цей мультик дуже просто та доступно пояснить малечі, що таке аутизм, та чому трапляються із людьми різні дивні речі. Вони знайдуть просту відповідь на складне питання: чому усі люди, без вийнятку, між собою відрізняються.

Маленькая кастрюлька Анатоля/La petite casserole d’Anatole

Французькі мультиплікатори створили короткометражку, яка за допомогою метафори — каструльки, — яка допоможе навіть наймолодшим дітям зрозуміти, хто такі люди з особливими потребами та чому бути особливим — нормально.

Що таке аутизм/What is Autism

Цей аматорський мультфільм присвячено темі аутизму. У стрічці дотепно та просто пояснюється саме поняття «аутизм», а також наголошується на певних рисах поведінки аутистів. Завдяки мультику дітям стане зрозуміло, як саме слід спілкуватися із дітьми-аутистами.

Дивовижний Макс/Marvelous Max

Цю стрічку австралійські аніматори створили спеціально для школярів. Демонструючи мультик на уроках, вчителі в школах Австралії пояснюють дітям, що таке інклюзія, толерантність та, зокрема, аутизм. Завдяки YouTube мультфільм можуть подивитися й українські школярі.

Що таке із Ніком?/What’s up with Nick?

Organization for Autism Research (США) замовила мультиплікаторам анімовану стрічку, яка б пояснила підліткам, що таке аутизм та як живуть підлітки, які його мають. Ця історія про хлопця на ім’я Нік допоможе краще порозумітися із аутистами.

Мій братик з Місяця/Mon petit frère de la lune

Автором цього мультфільму є француз Фредерік Філібер. Його син — аутист, і саме він надихнув Фредеріка на створення короткометражної стрічки, в якій оповідачем виступає сестра особливого хлопчика. Вона розповідає про його життя і про те, яким він бачить навколишній світ: «Він ніби не бачить і не чує мене, він дивиться в небо… Якби я була чарівницею, я б зачарувала його, щоб йому більше подобалося бути з нами, ніж на Місяці». Сестра придумала особливу мову, щоб спілкуватися з братом-аутистом і запевняє всіх, що з ним все в порядку, просто він «з Місяця».

Синдром Аспергера/Asperger’s Syndrome

Що таке «синдром Аспергера»? Як почуваються діти, у яких він є? Чим можуть допомогти діти, у яких його нема? Відповіді на ці питання підкаже ця анімація.

Поза межами/Out of bounds

Хлопець на ім’я Алан має синдром Аспергера та багато різних страхів, наприклад, він боїться сам виходити на вулицю. Але одного разу захворів його улюбленець — рибка на ім’я Пол. Отже, Алану доведеться долати фобії задля того, щоб віднести Пола до лікаря. Мультик продемонструє, із якими труднощами щодня стикаються люди із синдромом Аспергера, як їх долають та якими відважними вони є.

 

Фото: кадр із анімованої короткометражної стрічки «La petite casserole d’Anatole»