Раз на тиждень ми відправляємо для вас дайджест з найкращими публікаціями

Школа: хто замовник? Батьки, діти і Нова Українська Школа

Освіта Нова 19 Червня 2019 Київ 1763

Напередодні освітньої конференції з демократичної освіти IDEC 2019, що пройде 2-3 серпня в Києві та 4-9 серпня у Вінниці, ми запланували серію заходів, щоб підняти важливі питання про освіту та почати розмову між усіма учасниками освітнього процесу.

⚡Запрошуємо представників громадського сектору, освітніх проектів та батьків взяти участь у круглому столі на тему: "Школа: хто замовник? Батьки, діти і Нова Українська Школа".

- Хто замовники шкільної освіти в Україні сьогодні?
- Які їх потреби?
- Наскільки вони задоволені?
- Чи існують в принципі рішення, здатні задовольнити всіх, і наскільки таким рішенням є Нова Українська Школа?
- Якою насправді повинна бути українська школа майбутнього?

🎤Знайти відповіді на ці питання нам допоможуть експерти, запрошені в студію.
• Андрій Близнюк – голова ГО «Батьківська спілка»
• Станіслав Самикін – освітній активіст, член Альянсу за самоспрямовану освіту (США), батько сина-анскулера
• Олександр Елькін – радник Міністра освіти й науки України, засновник EdCamp
• Представник Міністерства освіти й науки України (уточнюється)
• Ігор Хворостяний – радник із мовних питань фінського проекту підтримки реформи НУШ, учитель української мови та літератури, автор он-лайн-курсу «Лайфхаки з української мови та літератури», експерт ГС «Освіторія»
• Ірина Рубіс – соціальна підприємниця, союзниця ЛГБТ, гендерна активістка, радник з питань сталого розвитку СЕО Starlightmedia
• Наталя Тарченко – експерт із альтернативної освіти, співзасновниця та СЕО групи компаній DEC, до якої входять освітня агенція DEC education, мережа шкіл англійської мови DEC school, інноваційний табір DEC camp та школа нового формату DEC life school.
• Наталя Черепухіна – автор і керівник освітнього проекту Майбутні (альтернативна старша школа 10-11 клас, школа для батьків та школа для вчителів), директор програм управлінського розвитку Києво-Могилянської бізнес-школи
• Ірина Браницька – засновниця та виконуючий директор Papaya school
• Євген Мірошниченко – президент Асоціації практичних психологів, розробник інноваційних освітніх технологій 'open school', автор проектного табору MUcamp
• Олена Кухаревська – директор Технологічного ліцею Ліко

Модератор: Тетяна Герасимова – співзасновниця проекту Prosteer (програма розвитку викладачів і тренерів), операційний директор SmartyAds.

❓Тож, хто замовник школи?

«Хто платить, той і замовляє музику!» - скажете ви. Ми, батьки, відповідаємо за щастя і успіх своїх дітей перед богом і законом, платимо податки, на які утримують школи або фінансуємо їх безпосередньо - нам і вирішувати, чи не так? Не все так просто.

Школа, якою ми її знаємо, була створена німецькими гуманістами на замовлення Прусського короля 200 років тому. Зазнавши воєнної поразки від Наполеона, для об'єднання країни, він гостро потребував грамотних чиновників, солдатів і громадян, вільних від культурних, соціальних та інших відмінностей, що їх розділяють. Держави, що тоді стояли на порозі двох світових воєн по достоїнству оцінили цю інновацію, і незабаром вона стала обов'язковим стандартом по обидві сторони океану, а чиновники - головними замовниками освіти для дітей. Уряди відібрали у сімей цю відповідальність, і сім'ї, переважно, не заперечували - перекласти на державу фінансові та емоційні витрати на виховання потомства в період війни і розрухи було порятунком.

Після закінчення Холодної війни, в результаті розвитку демократії та ринкової економіки, в більшості розвинених країн, держава, в тій чи іншій мірі, перейшла під контроль громадських інститутів, а коло замовників шкільної освіти різко розширився: політичні та національні еліти, корпорації і бізнес, громадянське суспільство, культура і мистецтво, наукові співтовариства - ось далеко не повний перелік тих, хто сьогодні висуває школі свої запити, виділяє ресурси і має можливість впливати на освітню програму.

Права людини, мультикультуралізм та політика підтримки різноманітності привели до виникнення в Європі і США безлічі шкільних форматів і альтернатив, а держава втратила монопольний контроль не тільки над формою шкільної освіти, а й над її змістом - у багатьох розвинених країнах приватні школи не зобов'язані дотримуватися національних освітніх програм і стандартів, а також не потребують ліцензування та атестації.

❗ ОРГАНІЗАЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ:
Коли: 19 червня, 11:00-13:00
Де: Бізнес-центр ЛІГА, вул. Парково-Сирецька, 23, Київ
Участь безкоштовна, за попередньою реєстрацією.
Реєстрація: https://forms.gle/o8UFQK59BJa5BKUc8

Важливо:
У БЦ «ЛІГА» діє пропускна система і гостям необхідно мати при собі документ, що засвідчує особу з фото.

❓ КОНТАКТИ ОРГАНІЗАТОРІВ:
[email protected]
http://www.educationnow.in.ua/
+38 098 824 57 61


Організатор: IDEC Ukraine

19 Червня 2019

11:00 - 13:00

Бізнес-центр ЛІГА, вул. Парково-Сирецька, 23

https://www.facebook.com/events/314877359449691/

Залишити відгук

0/2000 символів використано

Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.


IDEC Ukraine

Ліко-школа, вул. Композитора Мейтуса, 5а, Київ, 03189

+38(067) 224 67 03

https://www.facebook.com/Education-Now-359...

Написати повідомлення
Події