Раз на тиждень ми відправляємо для вас дайджест з найкращими публікаціями

Освітянам України: долучайтеся до Всеукраїнського конкурсу “Найкращий гендерночутливий STEM-урок 2023”

Марія Ягодка 01 Листопада 2023 Київ 366

CSR Ukraine, експертна організація “Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” спільно з компанією  Infopulse, організовує Всеукраїнський конкурс “Найкращий гендерно чутливий STEM-урок 2023” у рамках проєкту #ДівчатаSTEM. Захід відбудеться за сприяння: ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”, Український державний центр позашкільної освіти, Освітній проект "На Урок", Академія професійного розвитку.


Важливість змін у системі освіти з кожним роком лише збільшується. За даними ООН, менше 30% наукових дослідників у всьому світі складають жінки. За даними ресурсу girlswhocode.сom - 74% дівчат зацікавлені у вивченні інженерії, математики та науки, однак лише 0,3 % обирають комп'ютерну науку як основну, під час вступу до коледжу. Це все доводить необхідність розвивати напрямок STEM серед жінок України, а найефективніше це буде зробити шляхом залучення освітян для поширення ідей гендерної чутливості у напрямках STEM. 

Мета Конкурсу: популяризація STEM-освіти через розробку інтегрованих гендерночутливих уроків/заходів та заохочення педагогічної спільноти застосовувати STEM-підходи під час освітнього процесу. 

Досягнення мети Конкурсу здійснюється через реалізацію таких завдань:

 • виявлення та підтримка талановитих вчителів та вчительок закладів освіти, які підтримують гендерну рівність;

 • залучення освітян до світоглядних курсів з питань гендерної чутливості, психології, стресостійкості та інших важливих компонентів сфери навчання.  

 • поширення найкращого досвіду роботи щодо створення системи розвитку гендерно чутливого STEM-навчання в закладах освіти;

 • створення інформаційної бази STEM-уроків онлайн;

 • розроблення рішення, яке б сприяло залученню дівчат до вивчення природничих і технічних наук та розкриттю їхнього потенціалу.

Конкурс проходить у п'ять етапів:

 • Перший етап (01.11.2023) — інформаційний — інформування потенційних учасників/ць про проведення Конкурсу, строки та умови прийому заявок і подання робіт.

 • Другий етап —  STEM-майстерня (тренінги, лекції, інформаційні сесії) з 06.11.2023 по 20.11.2023

 • Третій етап — розробка учасниками уроків/занять (з 06.11.2023 по 20.11.2023). Розробка уроків/занять триває паралельно зі STEM-майстернею)

 • Четвертий етап — визначення членами журі найкращих занять (з 22.11.2023 по 04.12.2023 22)

 • П’ятий етап — STEM-майстерня зі створення презентацій, додаткові тренінги з пітчингу і для фіналістів/ок Конкурсу (з 05.12.по 12.12.2023)

 • Шостий етап — фінальна конференція де будуть визначені та оголошенні переможці - 19 грудня

Детальні умови конкурсу: Умови

Зареєструватися на подію можна тут - Форма реєстрації

Участь у заході є безоплатною.

Організатори події:

Центр «Розвиток КСВ» (CSR Ukraine) – провідна експертна організація, яка просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності в Україні. Протягом 15 років ми об’єднуємо компанії, адвокатуємо розвиток КСВ на національному рівні, а також спільно з бізнесом і донорами реалізуємо ініціативи, спрямовані на вирішення актуальних соціальних питань. 

Дівчата STEM – це ініціатива, заснована Центром “Розвиток КСВ” у 2016 році. Вона спрямована на подолання гендерних стереотипів при виборі професії та на підвищення віри дівчат у власні здібності й можливість побудувати STEM-кар’єру в Україні. Саме тому ми об’єднуємо дівчат і жінок з усієї України, яких єднає захоплення STEM – наукою, технологіями, інженерією, математикою.

Довідково

Заходи, проведені у межах ініціативи “Дівчата STEM”: “Національний день дівчат у технологіях”, “День дівчат в ІКТ 2023”, конференція “Жінки у науці 2022”, “Бути в IT ніколи не пізно”, підкаст “Вона в STEMi 2022”, конкурс “Найкращий гендерночутливий STEM-урок 2022”,  “Національний День Дівчат у технологіях 2021”, Всеукраїнський конкурс “Кращий гендерночутливий STEM-урок”, “День дівчат в ІТК 2021”, “Girls STEM Camp 2021”.

Ми у Мережі: CSR Ukraine, сайт “Дівчата STEM”, Instagram, Facebook

 


01 Листопада 2023 - 19 Грудня 2023

12:00

Київ

Залишити відгук

0/2000 символів використано

Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.

Події