Osvitanova.com.ua

Кабінет міністрів 3 березня схвалив Стратегію розвитку читання на 2023 — 2032 роки «Читання як життєва стратегія». Про це повідомила пресслужба Міністерство культури та інформаційної політики.міністерства.

«На сьогодні читання для задоволення та розвитку як життєва практика почало поступатися споживанню «швидкої» інформації із соціальних мереж, доступному відеоконтенту і телебаченню»,— вказують у Мінкультури.

Ситуація в Україні є особливо гострою: надто замала кількість виданих книжок на душу населення, а показники кількості населення, що читає, стрімко падають.

Цю стратегію розробило саме відомство.

Там вказують, що реалізація Стратегії має створити умови для формування звички та потреби у читанні всіх українців. Також це є складовою гуманітарної безпеки України, зазначили у відомстві.

У Мінкультури пояснили, що розроблення Стратегії зумовлене потребою кардинально змінити підходи до промоції читання.

Читання, як вказують там, має стати усвідомлено:

обраним дозвіллям,

освітньою практикою,

способом саморозвитку українців.

Це допоможе у всебічному та гармонійному розвитку особистості, зокрема, критичного мислення.

Він наголосив, що держава має підтримувати українських видавців, авторів, перекладачів, створювати сприятливі економічні умови для розвитку бізнесу у сфері книговидання та книгорозповсюдження.

Реалізація Стратегії відбуватиметься у три етапи за двома напрямами.

Перший напрямок — «Підтримка та розвиток книжкової екосистеми».

У результаті його реалізації, як очікується, читачі матимуть доступ до якісної різножанрової книги, насамперед українськомовної, у різних форматах відповідно до потреб.

Другий напрямок — «Формування звички і потреби в читанні».

Як результат його впровадження люди та спільноти, як вважає уряд, обиратимуть читання як свідому та регулярну практику для дозвілля, навчання та розвитку.

Оцінювати результати реалізації Стратегії буде Мінкультури разом із представниками органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань та наукових установ.

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram

Поширити у соц. мережах: