Загальний опис

ВИД ЗАКЛАДУ - Школа

• 9-11 учнів
Навчання в невеликій групі дозволяє приділяти вдосталь часу індивідуальній роботі, але водночас і реалізовувати колективні проекти, вчитись командній взаємодії.
• Проекти
Вивчення різноманітних тем через проекти – цілісні окремі задачі, які можуть бути присвячені одній темі або поєднувати декілька дисциплін. По завершенні, зазвичай, маємо конкретний результат або продукт.
• Досвід і визначення
У всіх дисциплінах спираємось на принцип, що власний досвід має передувати впровадженню нового поняття. Спершу познайомити учнів з явищем, дозволити їм поспостерігати і самостійно пояснити його суть. І лише тоді назвати і скоригувати пояснення. Не починати з визначень.
• Сюжети з ігор
Завдання за мотивами дитячих ігор або зацікавлень дітям дуже подобаються, їх весело виконувати. Водночас є цікавий зворотній ефект: ті заняття, які дітям особливо сподобались – стають сюжетами для ігор.
• Бажання вчителів
Ми слідуємо не лише за інтересом дітей, але й за цікавістю дорослих. Якщо хтось відчуває бажання поділитись з дітьми чимось, навчити тому, що самого цікавить – реалізуємо. Незалежно від навчальної програми. І діти відчувають, і загоряються новим інтересом.
• Без оцінок
Намагаємось не зловживати штучною мотивацією – оцінками і рейтингами. Відгук про роботу не формальний – позначкою, а розлогий з висвітленням переваг і недоліків. Змагання не інструмент мотивації, а лише окремий тренінг.
• Неформатні предмети
Деякі види діяльності або сфери знань не охоплені шкільною програмою, або їхній розподіл в часі не відповідає запитам учнів. У дітей немає невчасних питань: «Ой, це ви ще тільки в 7-му класі будете вчити». Якщо питання виникає, на нього варто відповісти, бо інакше наступного разу інтерес буде слабшим. Головне обрати адекватний спосіб задоволення інтересу: пояснювати зрозумілими для дитини поняттями, дозволити поспостерігати, дослідити нове явище, розширювати картину світу поступово.
• Квести
Атестації та перевірки знань у цікавій формі пригоди, зазвичай в новому просторі – в місті або якомусь музеї.
• Вільний час
Навчання в БеркоШко триває 3 дні на тиждень. Решта часу – на власні захоплення, самостійну роботу, додаткові заняття, але найголовніше – на вільну гру і проживання дитинства.

Поширити у соц. мережах: