У сучасному світі, де технології стрімко розвиваються та впливають на кожен аспект нашого життя, освіта відіграє важливу роль у підготовці молодого покоління до майбутнього. 

Одним із передових підходів у цьому напрямку є STEM-освіта – інтегрована програма з навчання наук про природу, технології, інженерію та математику. Цей підхід спрямований на розвиток критичного мислення, вміння розв'язувати проблеми та практичних навичок учнів. 

School Navigator запитав про цей напрямок детальніше в кількох шкіл, які вже успішно реалізують програми STEM-освіти. Ви дізнаєтеся, чому школи обирають напрямок STEM та чому STEM-освіта стає все більш важливою в сучасному освітньому контексті.

Inventor School

На розвиток яких знань та навичок дітей орієнтована навчальна програма STEM? Які можливості для розвитку креативності та соціально-емоційних здібностей надає ця програма?

STEM-освіта – це підхід до навчання, який інтегрує чотири ключові дисципліни: науку (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics). Вона орієнтована не лише на здобуття теоретичних знань, але й на розвиток практичних навичок, критичного мислення та вміння застосовувати знання в реальних життєвих ситуаціях.

Основні навички та знання, на розвиток яких орієнтована STEM-освіта:

 1. Розвиток аналітичного мислення – діти вчаться аналізувати проблеми, ставити гіпотези та тестувати свої припущення.
 2. Практичне застосування знань – школярі виконують експерименти та проєкти, які дозволяють їм бачити реальні результати своїх зусиль.
 3. Розв'язання проблем – програма спрямована на розвиток уміння шукати креативні та інноваційні рішення.
 4. Технологічна грамотність – освоєння роботи з сучасними технологіями, програмуванням та інженерними концепціями.
 5. Командна робота та спілкування – розвиток вміння працювати у групі, обмінюватися ідеями та взаємодіяти з іншими.

А для розвитку креативності та соціально-емоційних здібностей в Inventor School є наступні можливості:

 1. Креативність – STEM-проєкти часто потребують оригінального мислення і підходу, що стимулює дітей думати «поза рамками» та винаходити власні ідеї.
 2. Співпраця –  багато STEM-завдань виконуються у командах, що навчає дітей важливості спільної роботи та взаємодопомоги.
 3. Емоційний розвиток – через роботу над складними завданнями діти вчаться керувати своїми емоціями. Наприклад, вчаться справлятися з невдачами та святкувати успіхи.
 4. Самоорганізація – учні розвивають навички планування свого часу, визначення пріоритетів та встановлення цілей, що є важливими для особистісного розвитку.

Як батьки ви можете підтримувати інтерес вашої дитини до STEM, заохочуючи їх.

Чи вивчають діти унікальні шкільні предмети, які є в цій програмі, але немає в інших? Чи є можливість вибору додаткових предметів?

Унікальність освітньої програми полягає у впровадженні до шкільної програми авторських навчальних курсів з конструювання й програмування. До прикладу, в нас є такі курси у другій половині дня, як:

 • Основи робототехніки
 • Робототехніка Scratch
 • Програмування Spike Prime
 • Робототехніка зі Spike Python
 • Пізнаю світ з Minecraft:EE
 • Kids Project
 • Developer.Web-програмування тощо.

Під час таких курсів діти мають можливість розкрити свій потенціал.

Які вимоги до вчителів та якість їхньої підготовки?

Учитель в Inventor School – це той, хто глибоко розуміє принципи та методи STEM-підходу у навчанні, вміє інтегрувати їх в освітньому процесі наскрізною лінією.

Наш учитель:

 • відкритий до інновацій, нових ідей, готовий до самовдосконалення, здатний пояснювати складні концепції простими словами, мотивувати та зацікавлювати.
 • націлений на глибинне вивчення особистості та готовий до розкриття потенціалу кожного учня та кожної учениці.
 • командний гравець, який відкритий до співпраці з колегами, учнями та їх батьками.

Кому підходить ця програма?

STEM відкритий для всіх! Бо програма підходить для дітей будь-якого віку, оскільки вона стимулює їхню природну цікавість та бажання вчитися через дослідження. Вона розвиває критичне мислення, творчість і вміння працювати в команді, що важливо для розвитку у дітей навичок взаємодії та академічного росту. 

Ігрові методи навчання в STEM допомагають молодшим школярам зрозуміти складні наукові концепції, покращуючи їх комунікативні навички та здатність до колективної роботи. А підлітків STEM підготовляє до викликів сучасного світу та підвищує їхню конкурентоспроможність, виробляючи вміння, які будуть актуальні на робочому ринку.

Як підготувати дитину до навчання за програмою STEM?

Адаптація дитини до нашої програми відбувається м'яко шляхом підтримки вчителів, тьюторів та психологів.

Хочемо зауважити, що курси розроблені за одним принципом поданням інформації – від простого до складного, що допомагає школярам легко включитись в систему роботи.

У стінах Inventor School ми використовуємо білінгвальний підхід до навчання, де кожна дитина зможе вивчати Сингапурську математику англійською мовою вже з першого класу. Це чудова можливість для учнів відкрити для себе великий світ знань і стати впевненими в користуванні англійською.

Для батьків, які розглядають можливість підготовки своєї дитини до школи, хочемо порекомендувати почати навчання в нашій школі вже з Preschool, адже саме тут малеча познайомиться з нашими унікальними методиками та дружнім освітнім середовищем. Якщо ваша дитина перейде до нас з іншого навчального закладу, ми гарантуємо, що наша програма адаптації допоможе їй швидко звикнути, відчути себе комфортно і набути сильного навчального стимулу та мотивації.

Адреса школи: Київ, Осокорки, Дніпровська набережна, 18а (ЖК Seven)

Контактний номер телефону: 050 380 55 03  

Детальніше про школу читайте тут

 

Інжинірингова школа #brobots

На розвиток яких знань та навичок дітей орієнтована навчальна програма STEM? Які можливості для розвитку креативності, соціально-емоційних здібностей надає ця програма?

У #Brobots навчальна загальноосвітня програма включає STEM. Технології включені в усі процеси в школі, а сучасні майстерні незамінні в реалізації будь-яких проєктів, а саме:

 • Програмування
 • Робототехніка
 • Інтернет речей (IoT)
 • Електроніка
 • Створення 2D та 3D ігор
 • 3D моделювання
 • Навички паяння
 • CNC – Лазерний різак та гравер
 • Зона 3D друку
 • Дизайн та комп'ютерне малювання

Гармонійний розвиток – запорука успішного майбутнього, тому багато уваги приділено командній роботі, публічним виступам, спорту, спільним походам та активностям.

 • Project Management
 • Робота в команді
 • Самоорганізація
 • Емоційний інтелект
 • Критичне мислення
 • Спортивне виживання

У такому поєднанні навчання дає дитині всебічний розвиток та знання, а також навички застосування сучасних технологій.

Чи вивчають діти унікальні шкільні предмети, які є в цій програмі, але немає в інших? Чи є можливість вибору додаткових предметів?

У #Brobots є студія дизайну та програмування SoftLab. Тут проходять заняття з:

 • програмування – сучасні мови програмування та розробки: Python, JS, C#.
 • 3D моделювання та креслення – практичні навички візуалізації та текстурування.
 • GameDev – використання програм для створення 2D та 3D світів, персонажів та ігор.

Та Студія електроніки та робототехніки HardLab з заняттями:

 • робототехніки – програмування контролерів та мехатроніка.
 • електроніка – навички паяння, макетування та схемотехніка.
 • Art&Tech – практична робота на лазерному ЧПУ-станку, 3D-принтері та створення виробів із дерева та акрилу.

Навчання в студії проходить, як частина шкільної програми, а не гурток, але за бажанням діти можуть створювати свої проєкти та працювати над ними в майстерні після навчання та брати участь у додаткових гуртках.

Які вимоги до вчителів та якість їхньої підготовки?

Учителі мають профільну освіту з технічних або дизайн напрямків та відповідну практику.

Кому підходить ця програма?

Усім учням починаючи з першого класу.

Як підготувати дитину до навчання за програмою STEM?

Спеціальної підготовки не потрібно.

Адреса школи: Київ, Кловський узвіз, 8

Контактний номер телефону: 044 300 27 35

Детальніше про школу читайте тут

Discovery School

На розвиток яких знань та навичок дітей орієнтована навчальна програма STEM? Які можливості для розвитку креативності та соціально-емоційних здібностей надає ця програма?

В цілому, програма STEM спрямована на розвиток критичного мислення, вміння розв'язувати проблеми, працювати в команді, стимулює наукове мислення, дослідницькі навички та інтерес до основ різних наукових дисциплін, таких як біологія, хімія, фізика тощо. Також діти займаються проєктами, де вони можуть досліджувати, пропонувати свої ідеї, перевіряти власні теорії, виправляти помилки, взаємодіяти та домовлятися з іншими учасниками процесу, будувати та тестувати різноманітні конструкції та механізми.

Чи вивчають діти унікальні шкільні предмети, які є в цій програмі, але немає в інших? Чи є можливість вибору додаткових предметів?

До унікальних особливостей нашої STEM-програми належить використання електронного мікроскопа, за допомогою якого учні можуть досліджувати будову різноманітних природних елементів, як от листочків, квітів, організми, води із різноманітних джерел тощо. Додатково діти можуть обирати студії наукового та проєктного напрямку залежно від своїх інтересів.

Які вимоги до вчителів та якість їхньої підготовки?

Загалом вчителі школи – це проактивні педагоги, які займаються професійним та особистісним розвитком, сприяють розкриттю та розвитку особистості дитини. Наприклад, наша вчителька науково-дослідного та проєктного напрямку – кандидатка хімічних наук, власниця кількох унікальних патентів на винаходи, натхненна дітьми та їхнім мультидисциплінарним розвитком. Постійно бере участь у різноманітних тренінгах, семінарах, природничих колах, добре знайома із сучасними методиками навчання та вміло застосовує їх на практиці.

Кому підходить ця програма?

STEM-навчання підходить для широкого кола учнів, оскільки сприяє їх розвитку і готує до майбутніх викликів у сучасному світі. А також дозволяє учням з різним рівнем зацікавленості знайти сферу, де вони можуть розкрити свій потенціал та розвинути свої навички у науці, технологіях, інженерії та математиці.

Як підготувати дитину до навчання за програмою STEM?

Є декілька порад, які допоможуть підготувати дитину до успішного вивчення STEM:

 • заохочуйте дитину досліджувати світ навколо себе;
 • забезпечте доступ до ресурсів, які стимулюють цікавість до науки, технологій, інженерії та математики;
 • підтримуйте розвиток креативності у дитини: пропонуйте завдання, які потребують винаходів та нових підходів до розв'язання проблем;
 • допоможіть дитині розвивати навички співпраці та комунікації, оскільки вони є важливими для роботи в команді при розв'язанні складних проблем;
 • пояснюйте дитині, що помилки – це частина процесу навчання, і навіть невдачі можуть бути корисними для подальшого розвитку.

І нехай навчання буде цікавим та захопливим!

Адреса школи: Київська область, м. Обухів, Сосновий мікрорайон, 2

Контактний номер телефону: 050 709 39 22

Детальніше про школу читайте тут

 

Гімназія «Холлі»

На розвиток яких знань та навичок дітей орієнтована навчальна програма STEM? Які можливості для розвитку креативності, соціально-емоційних здібностей надає ця програма?

Це не є програма. Це напрямок освіти, який спрямований на розвиток особистості через формування компетентностей, природничо-наукової картини світу, світоглядних позицій і життєвих цінностей.

Реалізується він за допомогою:

 • міждисциплінарного підходу до навчання;
 • практичного застосування наукових, математичних, технічних, інженерних знань і вмінь;
 • розв'язання практичних задач для подальшого використання їх у професійній діяльності.

Цей напрямок освіти надає безмежні можливості для розвитку особистості дитини:

 • діти вчаться працювати в команді, вибудовуючи дружні стосунки з усіма членами команди;
 • навчаються розділити головне та другорядне;
 • застосовують теоретичний матеріал шкільної програми на практиці;
 • отримують перше уявлення про різні професії, що в майбутньому сприятиме більш свідомому вибору професії.

Чи вивчають діти унікальні шкільні предмети, які є в цій програмі, але немає в інших? Чи є можливість вибору додаткових предметів?

Основний принцип STEM-освіти –  інтеграція, тобто поєднання різних предметів на одному уроці.

Унікальних шкільних предметів не передбачено. Але кожен урок стає унікальним, оскільки за STEM дитина отримує набагато більше автономності, шляхом чого дитина вчиться бути самостійною, приймати власні рішення та брати за них відповідальність.

Учні вчаться знаходити шляхи вирішення завдання не в теорії, а прямо зараз шляхом спроб і помилок.

У 1-5 класах вчитель стимулює учнів до проведення пошукової роботи.

У 6-8 класах діти самостійно проводять дослідження на основі навчального матеріалу програми.

Які вимоги до вчителів та якість їхньої підготовки?

Учитель має весь час навчатися, зокрема мати базові знання про STEM-освіту, вміти самостійно розробляти STEM-проєкти.

Уміти створювати прикладні, практико-орієнтовані  задачі, взяті з реального життя дітей.

Кому підходить ця програма?

Цей напрямок освіти підходить для всіх дітей.

Як підготувати дитину до навчання за програмою STEM?

Окремо готувати дитину саме до навчання за STEM не потрібно.

Адреса школи: Київ, бульвар Кольцова, 14д

Контактний номер телефону: 073 227 72 34

Детальніше про школу читайте тут

Джерело фото Depositphotos

Приєднуйтесь до нашої сторінки і групи у Фейсбуці, спільнот у Viber та Telegram