Вже неодноразово, публікуючи добірки сайтів або підручників, отримувала обурливі коментарі, мовляв, а що українських ресурсів чи посібників не могла знайти? Ситуацію постаралась виправити, щоправда створити цей список було непросто: на жаль, україномовних проектів для вивчення іноземних мов не так вже й багато. Тому нехай цей допис стане вам не тільки допомогою у вивченні мови, а й поштовхом до розвитку цієї ніші в мережі.

АНГЛІЙСЬКА МОВА

LIURO

Забудьте про банальні методи вивчення англійської мови, одноманітні сайти, — на цьому ресурсі матеріали подані лаконічно та чітко структуровані, а головне насичені картинками-коміксами, практичними завданнями, складність яких збільшується поступово, добірками ідіом та необхідним мінімумом слів, які варто засвоїти на тому чи іншому етапі вивчення мови. Серед розділів ви знайдете граматичні правила, тексти та вправи, словник, а також можливість вивчати англійську мову за допомогою пісень.

ENTELECHY

Сайт, який дбає про всестороннє вивчення мови: граматику, лексику та правильну вимову. Також тексти та відео, які висвітлюють цікаві новини або події, розкривають життя європейських та американських міст і в той же час є допоміжними матеріалами для вивчення англійської. Стильний дизайн, детальні пояснення, списки додаткових ресурсів та навіть методологія вивчення мови, — те, що зробить цей ресурс незамінним помічником в освоєнні англійської.

KINOMOVA

Цікава ідея проекту, який поки знаходиться в процесі розробки: вивчати мову за допомогою фільмів. Кількаразове повторення коротких фраз різними персонажами стрічок, які ви неодноразово переглядали, або хоча б раз бачили і вже точно чули про них, робить процес навчання розважальним та легким. Оскільки на розвиток цього сайту потрібні кошти, то користування ним буде платним: внесення на рахунок 100 гривень зараз дозволить вам користуватись ним безкоштовно протягом трьох місяців після запуску.

ПОЛЬСЬКА МОВА

POLSKIJAZYK.PL

Для того, щоб отримати доступ до онлайн-курсу, потрібно пройти коротку реєстрацію. Матеріали чітко розподілені по рівнях володіння мовою, окремо виділено один урок для вивчення польського алфавіту. Для вивчення запропоновано рівні А1-А2, В1-В2, кожен з яких містить по 36 уроків, в яких правила межують з практичними завданнями.

ІСПАНСЬКА МОВА

ISPANSKA.AT.UA

Український проект для безкоштовного вивчення іспанської мови. Широкий список доступних матеріалів, які детально описані: фонетика, граматичні правила, розмовник, аудіювання, практичні вправи, словник та добірки корисних сайтів. Також користувачам доступні фільми та музика, підручники та інформативні картинки, які можна завантажити або переглядати онлайн, — словом, все для повноцінного вивчення іспанської мови українською.

ІТАЛІЙСЬКА МОВА

PRIMALEZIONE

Українка, яка вже четвертий рік живе в Італії створила сайт, який презентує цілий проект по вивченню італійської мови: інтенсивний курс, добірка відео- та текстових матеріалів, які містять поради, інструкції, пояснення, що дають змогу освоїти італійську мову з нуля або вдосконалити її рівень. Підписавшись, ви отримаєте розсилку з корисними матеріалами, деякі з них можна завантажити з сайту. Також в розділі “Наші кращі уроки” ви знайдете доступні пояснення особливостей вживання італійських слів, використання граматичних правил та лайфхаки для швидшого її освоєння.

НІМЕЦЬКА МОВА

THAT.SCHOOL

Цікавий сайт, на якому всі охочі можуть стати як учнями, так і викладачами. Курс німецької мови складений німецькою, проте при наведенні мишки на незнайоме слово, з’явиться переклад, що стимулює швидше збагачення словникового запасу. Ключі до завдань ви отримаєте тільки після їх виконання, але проходити їх можна кілька разів, тому не бійтесь помилитись. В коментарях ви можете задавати будь-які питання та вносити пропозиції, адже ресурс доволі новий, тому його розробники з радістю приймуть побажання користувачів для його вдосконалення.

ТУРЕЦЬКА МОВА

TURETSKA-MOVA

Невеличкий блог з введенням в курс турецької мови, який можна продовжити по Скайпу за відповідну плату. З цього сайту можна завантажити корисні матеріали, отримати поради щодо вивчення мови та тлумачення найбільш потрібних та складних правил, розібратися з часами та засвоїти необхідний об’єм слів для початкового рівня спілкування турецькою мовою.

КИТАЙСЬКА МОВА

KITAY-V-MIRE

Сайт, який повністю заглибить вас в культуру, традиції цієї країни, розкриє значення ієрогліфів, закони та права людини та навіть політичне життя Китаю, — цьому присвячені окремі розділи. Навчальні матеріали поділені на ті, що підійдуть дітям та дорослим-початківцям.

ЯПОНСЬКА МОВА

JAPANESE-PAGE

Дуже лаконічне викладення базового об’єму інформації для вивчення японської мови, яка втім містить інформацію по головних розділах мови: фонетика, морфологія, лексика та граматика. На сайті також розміщена інформація про те, де можна покращити своє знання японської в Україні. Японська каліграфія та література, як приємний та корисний додаток для кращого знайомства з культурою країни, де сходить сонце.

БОНУС!

НАЦІОНАЛЬНИЙ ОНЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧ

Зручний для використання з телефону або комп’ютера, сервіс створений для розвитку якісного, абсолютно безкоштовного та корисного національного продукту. Програма сама розпізнає мову, текст якою ви хочете перекласти, а загальна кількість робочих мов цього ресурсу — 104. Цей сайт є новим, а тому постійно вдосконалюється та є відкритим до ваших коментарів і пропозицій.