Раз на тиждень ми відправляємо для вас дайджест з найкращими публікаціями

Профілактика вигорання у вчителів та батьків

Освіта Нова 10 Листопада 2018 Київ 1873

Цей тренінг з профілактики вигорання розрахований передусім на вчителів та батьків сучасних альтернативних шкіл. 

Багато ініціатив зі створення нових шкіл через декілька років переживають серйозну кризу із проявами індивідуального та колективного вигорання.

Цей тренінг допоможе організувати свою педагогічну діяльність так, щоб усі учасники спільноти: діти, підлітки, батьки та вчителі мали життя високої якості, й одночасно створити якнайкраще середовище розвитку для всіх учасників процесу. 

Принципово BurnOut або вигорання, означає те, що тіло вже зреклося надії, оскільки свідомість мало присутня безпосередньо в тому, що робить людина. 

Цей тренінг на першому етапі вказує на прості факти повсякденного життя, які призводять до такого розриву між тілом та свідомістю. 

Звичайна річ, коли ми відкладаємо життя на «потім», або робимо щось через те, що «мусимо». Повсякчас трапляється, що ми не відчуваємо взаєморозуміння у стосунках з іншими людьми, а натомість опиняємось в умовах конкуренції, ізоляції або контролю. Або ж ми хочемо досягти відчуття задоволеності у здійсненні ідеалів, та це не вдається через недосконалість життя. Всі вищезазначені ситуації призводять до вигорання. 

Як наступний крок на цьому тренінгу ми будемо розглядати способи поведінки, внутрішню позицію, мистецтво комунікації, які допомагають знову об’єднати нашу свідомість та наші дії та завдяки цьому попередити вигорання, або подолати цей стан. 

Цей тренінг дасть вам набір інструментів для професійної педагогічної діяльністі, якими ви зможете користуватися, проживаючи в цьому процесі живе життя без ризику вигорання. 

Зі змісту курсу: 

Сила вільного простору та справжнє питання

• Збережи життя живим – уникай рутини за допомогою вільного простору та двосторонності у стосунках.
Це приведе до того, що ви дозволяєтимете собі жити тут і зараз. Власне, тільки в такому стані можлива зустріч з дітьми та підлітками. 
На тренінгу ви дізнаєтеся на практичних прикладах із повсякденного життя вчителя, як створити цей вільний простір.


Двосторонність замість зловживання владою 

• Співвіднось життя зі стосунками. Заміни правила, жорсткі умови «якщо, то» та диктатуру більшості на взаємопорозуміння та домовленості. 
Це приведе до того, що ви почуватиметеся захищено у товаристві дітей та підлітків. Під час тренінгу ми розглянемо, як завдяки налаштуванню на порозумінню у кризових ситуаціях можнавідмовитися від зловживання владою та висуванням умов «якщо, то». 


Відкритий простір, як енерджайзер для підготовки кожної події

• Запропонуй вільному простору справжній простір. Для планування кожної події залиш вільний простір, де може виникнути щось нове. 
Це приведе до того, що ви залишитеся внутрішньо рухомими та зможете використовувати весь свій потенціал. 
Ви дізнаєтеся у вправах та прикладах спілкування, як в собі відкрити цей вільний простір. 


Яким чином я повертаюся до власного творчого стану? 

• Із творчого стану щодня наново створюй життя. Грай сам із собою у креативному процесі та із цим настроєм зустрічайся з дітьми замість того, щоб із пасивної позиції вчителя направляти креативність дітей. 
Це приведе до того, що ви будете по-справжньому зустрічатися з дітьми та створюватимете з ними спільний потік. 
Зробимо прості вправи, за допомогою яких можна граючи відчути стан власної креативності. І на прикладах конкретних ситуацій ми обговоримо, як можна у кризових ситуаціях знову повернутися в креативний стан гри.


Яким чином я як, індивідуум можу зцілювати та формувати спільноту

• Зробити життя захищеним. Прибери все, що позбавляє сили спільноту. Почни із себе. 
Це приведе до того, що ви будете випромінювати енергію безоціночного прийняття та завдяки цьому створите найкращий, з усіх можливих, простір розвитку для дітей та себе самого(-ої). 
На тренінгу спробуємо створити внутрішній настрій, який призводить до того, що від нас випромінюється енергія безоціночного прийняття.


Автономне пристосування, як прямий шлях до свободи 

• Щомиті роби те, що хочеш завдяки автономії та автономному пристосуванню. Роби без винятку те, що ти хочеш. Але не заміщуй це тим, що ти робиш щось протилежне тому, чого від тебе очікують. 
Це веде до власної свободи, а значить, ви можете виховувати дітей в свободі. 
Ви дізнаєтеся, як можна розвинути свою внутрішню автономію настільки, щоб в умовах зовнішніх обставин та тиску робити лише те, що справді хочеться. І виходячи із цього виховувати дітей так, щоб вони могли розвинути таку саму автономію. 


Емоційна автономія - вінець зрілої людини 

• Дозволь собі, як вчитель бути по-справжньому дорослим. Це означає прийняти на себе повну відповідальність за своє життя, стан власної задоволенності та свої власні почуття. 
Результатом буде те, що ви залишите дітям можливість дбати про свій власний розвиток, оскільки їм не доведеться піклуватися про вашу задоволеність. 
На тренінгу ви побачите, як можна стати задоволеним власною незадоволеністю та надалі вільно використовувати її як мотор для свого власного розвитку.


Ведучий тренінгу - Дітер Швартц (Німеччина) – вчитель, ведучий семінару з інтуїтивної педагогіки, доцент педагогічного інституту в Німеччині, композитор, диригент, коуч.​

Починаючи роботу класного вчителя, Дітер поставив собі питання: «В який спосіб я, як вчитель та взагалі як доросла людина, можу жити своїм життям в найкращий спосіб з усіх можливих, та й крім того, створити для себе та дітей найсприятливіше для розвитку середовище?»

І зараз, коли на семінарах він дає відповідь на це питання, то її допомагають віднайти знання, напрацьовані в багаторічному досвіді.

На педагогічному шляху Дітеру дуже допомогли три джерела: 
- мистецтво гри Пера Альбума, завдяки якому розвивається здатність самобутньо поводитися із труднощами; 
- мистецтво комунікації Іріс Юханссон, що допомагає жити найкращим життям з усіх можливих; 
- а також власний багаторічний експеримент, який в найскладніших життєвих ситуаціях продемонстрував дієвість і мистецтва Пера, і мистецтва Іріс.Вартість: 
При сплаті участі до кінця жовтня діє вартість "ранньої пташки"- 1600 грн., 
При сплаті у листопаді- 2000 грн. 
Надаємо додатково знижки подружнім парам та групам з однієї організації від 5 учасників- 20%, 
групам 3-4 учасника- 10%.

Кількість місць обмежена.

Реєстрація здійснюється після повної оплати участі.

Забронювати місце можна за телефонами 
☎️: 050-462-29-33 (Катерина), 096-736-22-26 (Діана)
[email protected]
https://intuinua.dieterschwartz.com/

 


10 Листопада 2018 - 11 Листопада 2018

10:00 - 18:00

ThinkGlobal Печерськ вул. Звіринецька, б.32

https://www.facebook.com/events/678130179248267/

Залишити відгук

0/2000 символів використано

Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно.

Дописи
Події