Osvitanova.com.ua
Дата та час проведення:
01 Липня 2019 - 12 Липня 2019
10:00 - 14:00
Місце проведення:
метро КПІ, простір Campus (вул. Борщагівська, 128)
Київ
Опис події:

Чому саме «Культурний шок»? Протягом двох тижнів на учасників чекатимуть дивовижні зустрічі з відомими і маловідомими арт-продуктами, які допоможуть розвити критичне мислення, позбавитись упереджень і стереотипів, навчать формулювати свої думки, працювати в команді і, головне, розмірковувати про власну самореалізацію. 

Тренінг буде проводитись у форматі творчих дискурсів, майстер-класів та арт-практик. Розраховуємо на амбітних підлітків, які цікавляться світом.

«Культурний шок» – це пізнавально, креативно і доступно. Тренінг допоможе зрозуміти власні вподобання і цінності, а також познайомить з професіями в сфері культури.

Крізь призму культури і мистецтва ми будемо говорити про важливі питання, що хвилюють молодь. Навчимося по-новому дивитися на звичні речі. 

Програму веде наш викладач культуролог Сергiй Русаков.

Заняття 1 

«Не бійтесь – це культура»: знайомимось, розповідаємо про те, що любимо: фільми, книжки, меми, музику, театр, комікси, картини… і досліджуємо свої айсберги (вчимось чути, бачити і розуміти побачене). Визначаємо роль культури: пам’ять або прогрес. Культурна різниця у сприйнятті інформації.

Заняття 2 

Когнітивний дисонанс. Що саме художник зобразив на цій картині і що я бачу? Чому парижани не сприйняли Ейфеля? Нова будівля театру на Подолі в Києві – це порушення традиції чи нове слово у архітектурі? Культура вмирає або розквітає? Говоримо про цінності, переконання і ідеї: мої і суспільні, сьогоднішні і вчорашні. Гра-проекція: «Митець та суспільство».

Заняття 3 

Думай як митець. Чому креативність є найважливішим навиком 21 сторіччя? Тренуємо свою креативність. «Чорний квадрат» Малевича – геніальність чи хайп? Ван Гог – випередив час або ж не вмів писати картини? «Скануємо» мозок художника і дізнаємось, що повинно бути в голові митця. «Муза або наполеглива робота?» – переймаємо досвід Пабло Пікассо, Стівена Кінга і Тома Хенкса. Кіногра «Пітчинґ» –створюємо їдеї та презентуємо свої фільми.

Заняття 4 

Мистецтво як машина часу. Шукаємо в сучасних серіалах і фільмах відгомін попередніх епох. Як стати безсмертним – поняття «культурний архів» і способи увічнення завдяки творчості.  Створюємо власний арт-проект «Капсула часу», нашим натхненником стане Енді Воргол та поп-арт.

Заняття 5 

Екскурсія до арт-центру: практикуємо бачити ідеї художників і створювати власні культурологічні концепції.

Заняття 6 

Як вгледіти смисли у фільмах, коміксах і мемах (Супермен в період Другої світової війни, Халк і ядерна загроза, чому популярні зомбі?) Обираємо свій підхід до масової культури і створюємо арт-критику. Як орієнтуватись у сучасному потоці культури? Визначаємо ефективні критерії і пріоритети.

Заняття 7 

Art-talk  «Мистецтво – фон для селфі?». Говоримо про концепції і культуротворчість – чи кожен може домалювати вуса Моні Лізі? Авторське право і культура. Як вигаданий мультгерой Міккі Маус впливає на прийняття реальних законів – досліджуємо правові аспекти. Оригінал, копія і підробка – що з цього коштує дорожче (говоримо про арт-ринок і  механізми ціноутворення). Арт-практикум «Аукціон».

Заняття 8 

Креативні індустрії і що варто знати про сучасні професії. Приміряємо нові спеціальності і розкриваємо творчий потенціал. Як вдалось заробити на Гаррі Поттері, Джеймсі Бонді і The Beatles (переймаємо британський досвід). Де тепліше: у кластері чи хабі? Віднині культура живе поза стінами музеїв. Мода, дизайн, фото і реклама VS картини, скульптури. Дійснейленд як копія копії. Уявне і справжнє у нашому житті – пізнаємо межі. 

Заняття 9 

Культура майбутнього (моделюємо світ через 100 років разом з Мітіо Каку і розвиваємо фантазію як Жуль Верн). Вчимось стратегічному плануванню. Розмірковуємо над вдалою культурною політикою, вивчаємо європейський і український досвіди. 

Заняття 10 

Квест

Поширити у соц. мережах: